Pro Krejčího v Gironě chystají obří plat. Měsíčně si kapitán Sparty vydělá miliony korun

Jedna z největších hvězd ligy míří do španělské Girony. Kapitán Sparty Ladislav Krejčí už se prý dohodl na podmínkách smlouvy. A ta mu zaručuje měsíčně miliony.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Jestli se nestane něco nečekaného, přestoupí kapitán Sparty Ladislav Krejčí do Girony. Třetí celek španělské ligy už si údajně s rodákem z Rosic plácnul. Teď už jde jen o dohodu mezi kluby. Pokud zázrak letošního ročníku La Ligy, který automatiky postoupil do Ligy mistrů, zaplatí Spartě požadovaných 297 milionů korun, je hotovo.

Krejčí je produktivní

Pokud Girona za Krejčího zmíněné peníze vyskládá na stůl, půjde o třetí nejdražší prodej hráče v historii Sparty, jak jsme také psali na SportechŽivě. A česká liga přijde o jednu z největších ikon, která klub v posledních dvou letech přivedla ke dvěma titulům a vítězství v domácím poháru. Krejčí v jejím dresu odehrál celkem 133 zápasů, v nichž nastřílel 35 gólů. To je vzhledem k jeho defenzivnímu postu úžasný počin.

I proto je za něj Girona ochotná zaplatit tolik. Aby Krejčího přesvědčila, připravila pro něj exkluzivní smlouvu. Dle insiderů by se měl měsíční plat pětadvacetiletého hráče pohybovat ve výši pěti milionů korun. Krejčí si tak více než pětinásobně polepší. Takové lákadlo a zápasy v Champions League si prostě nemohl nechat proklouznout mezi prsty.

Nejvíc bere posila z Barcelony

Podobný příjem má v klubu útočník Artem Dovbyk, dosud nejdražší posila v historii Girony. Ukrajinský kanonýr stál kolem 200 milionů korun. Více než on v Gironě bere pouze Eric García (12 milionů měsíčně), který je však v týmu na hostování z Barcelony a další Španěl David López (v přepočtu 7 milionů Kč za měsíc).

Obavy o největší českou hvězdu před fotbalovým Eurem. Kanonýrovu formu komplikuje nemoc

Krejčí ale v tuhle chvíli nechce moc věcí řešit a vše nechává na svém agentovi. Fotbalové Euro má totiž přednost. Národní tým čeká už 7. června přípravný zápas s Maltou, 10. června generálka proti Severní Makedonii. Do šampionátu reprezentace vstoupí 18. června zápasem v Lipsku proti Portugalsku. Další dva duely skupiny odehraje v Hamburku, kde nejprve změří síly s Gruzií a poté s Tureckem.

Prosadí se podle vás Krejčí ve španělské lize? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články