Trenéři Fortuna ligy: Kdo dostane jako první padáka? (2. část)

                   

Máme tu pro vás pokračování našeho polemizování o tom, jací trenéři z Fortuna ligy mají největší předpoklady k tomu, aby si v brzké době sbalili svých pět švestek a odešli hledat štěstí jinam. Česká liga je výjimečná v tom, že kluby s výměnou hlavních koučů neotálejí a často jsou jenom oni terčem veškeré kritiky. Tipnete, kdo další má momentálně poměrně nejistou pozici?

3. místo – Roman Nádvorník

Roman Nádvorník má za sebou rozporuplnou sezónu. Začínal totiž coby hlavní trenér Karviné, kde jej tamní vedení kvůli neuspokojivým výsledkům přibližně v první polovině ostrých zápasů vyměnilo za Františka Straku (k němuž se ještě dostaneme). Posléze jej do svých řad přivedla Příbram, kde šestačtyřicetiletý kouč výraznou měrou přispěl k záchraně v české nejvyšší fotbalové soutěži.

Muž, kterého v minulosti provázely problémy s rozsáhlými dluhy, se tedy prozatím osvědčil. První zápas nového ročníku proti Teplicím zvládl a Příbram remizovala. Utkání proti Slovácku a Bohemians 1905 ovšem rozhodnou. Nádvorníkovi svěřenci zcela jistě nebudou hrát o přední příčky tabulky, jejich cílem bude opět záchrana. Pokud bude tato mise ohrožena, pravděpodobně dojde ke změně lodivoda.

2. místo – Bohumil Pánik

Dvaašedesátiletý Pánik se v minulé sezóně postaral o možná největší překvapení fotbalového ročníku. Své svěřence z Baníku Ostrava totiž dovedl k senzačnímu pátému místu v tabulce, což je oproti předchozímu třináctému umístění skutečně výrazný skok k lepšímu. Fotbalisté v čele s Milanem Barošem podávala během celé sezóny kvalitní výkony a nebýt zpackaného závěru, mohli klidně pomýšlet i na vyšší příčky. Jenže rozjetá mašina začala postupně ztrácet dech.

Úvod nového ročníku proti Slovanu Liberec Pánikova družina nezvládla, ani proti Karviné nebyly výkony hráčů příliš slavné. Bude Pánik prvním trenérem, který si bude muset sbalit kufry? O jeho odchodu se spekulovalo již v minulosti a jak se říká, na každém šprochu pravdy trochu.

1. místo – František Straka

Jednašedesátiletý František Straka se minulou sezónu blýskl nejen udržením jeho svěřenců z Karviné ve Fortuna lize, mnohým sportovním fanouškům jistě neunikl ani jeho skandál, když se s redaktorem po skončení barážového zápasu hádal, jakým výsledkem že utkání vlastně skončilo. Samozřejmě, že pravdu měl nakonec jeho oponent. Straka se odborníkem na slabší celky, kterým pomáhá v setrvání mezi českou elitou. Je ale také pověstný tím, že se nikde dlouho neohřeje.

Vzpomeňme například na jeho anabáze ve Spartě, Viktorii Plzeň či Slavie. Jako kovanému odchovanci Sparty mu trénování městského rivala mnozí fanoušci letenských dodnes neodpustili. Karvinou po úvodním nezdaru proti Mladé Boleslavi čeká řada složitých zápasů, los pro ně nebyl příliš přívětivý. Pokud Karviná neuhraje ani bod, mohl by to být impulz pro výměnu hlavního trenéra. Bývalý reprezentační obránce má podle nás i široké veřejnosti vůbec nehorší vyhlídky ze všech současných hlavních trenérů v nejvyšší české lize. Zároveň je horkým kandidátem na vůbec první červenou kartu pro kouče, jelikož si často nevidí do pusy a jedná impulzivně.

Foto: fc-sheriff.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články