Tomáš Holeš promluvil o svém zdravotním stavu. Proč s ním Slavia nemůže ještě nějaký čas počítat?

V dresu sešívaných nastoupil Tomáš Holeš naposledy 8. září. Od té doby je na marodce. Nyní promluvil o operaci, i o tom, proč jeho návrat do sestavy Slavie bude nějakou chvíli trvat.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

V úvodním utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy utrpěl Tomáš Holeš na hřišti Sivassporu zranění. Od té doby je univerzál, který nastupoval buď ve středu zálohy nebo na stoperu, už téměř čtyři měsíce na marodce. Prodělal jsem operaci šlachy, poutka, které ji drží u kotníku. Šlachu jsem měl nestabilní, při zátěži mi létala trošku přes kotník. Bylo potřeba to tam operativně upevnit, aby šlacha zůstávala v tom žlábku, kde má,“ prozradil v rozhovoru pro klubový web.

Holeš: Snad už budu moct začít trénovat

Od zmiňované operace již uběhlo šest týdnů. „Bylo a je to dlouhé, ale byl jsem na kontrole u doktora, vše vypadá dobře. Snad konečně budu moci začít trénovat. Cítím se dobře. 2. ledna začínáme přípravu, těším se, vyhlížím to. Mimo už jsem byl hodně dlouho,“ ví kapitán Slavie. Zatím ale není v situaci, že by mohl naplno trénovat.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

„První týden budu věnovat tomu, abych nohu nacvičil, zaposiloval. Aby se noha osvalila. Měl jsem ji ve fixaci, takže něco ztratila. 10. ledna odlétáme na portugalské soustředění, od doktora mám posvěceno, že můžu začít běhat a pracovat na návratu,“ těší Holeše. Do zápasů v červenobílém dresu ale hned tak nenaskočí. „Záleží na tom, jak noha bude reagovat, jak se mi podaří se do toho vrátit zpátky. Věřím, že během února se vrátím k týmu a začnu s klukama trénovat,“ doufá Tomáš Holeš.

Je v současnosti Tomáš Holeš nejplatnějším hráčem Slavie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí