Trpišovský po demolici Českých Budějovic promluvil o zranění Holeše, pozici Stanislava Tecla a rovnováze

Fanoušci v pražském Edenu viděli další gólově bohatý zápas. Po kanonádě proti Zlínu, Pardubicím a Teplicím si svěřenci Jindřicha Trpišovského poradili také s Českými Budějovicemi.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

23 vstřelených branek ve čtyřech domácích utkání. Pražská Slavia zažívá v domácím prostředí nejlepší start do nového ročníku v historii a Eden se stává nedobytným hradem. Sešívaní dokázali navázat na šestibrankové vítězství proti Teplicím a šestkrát se trefili také proti českobudějovickému Dynamu. Gólové hody odstartoval v 18. minutě Stanislav Tecl, o tři minuty později jej doplnil Ivan Schranz.

Po spolupráci obou jmenovaných padla třetí branka v nastavení první půle. Schranz asistoval a nejlepší ligový střelec se trefil poosmé v ročníku. Krátce po poločase ukázal své umění Lukáš Masopust, a i jeho rána zamířila do sítě. V 56. minutě vyslal dalekonosný pokus na bránu Aleše Mandouse hostující Roman Potočný a výstavní brankou snížil. Naděje Dynama však vyhasla dříve, než začala.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

O deset minut později byl totiž vyloučen po faulu Masopusta Jakub Hora. Proti oslabeným Jihočechům se zvládl prosadit ještě Ondřej Lingr spolu s Ewertonem. „Byli jsme aktivní v přístupu, dokázali jsme zkracovat hřiště a dostat se tam, kam jsme potřebovali. Byla opět skvělá kulisa a atmosféra, panuje spokojenost, zasloužené vítězství,“ hodnotil vítězství 6:1 na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský podle něhož je nyní klíčové najít stabilitu v dalších utkáních.

Tecl jako Stanciu, Souček nebo Coufal

Zkušený stratég chválil řadu individuálních výkonů včetně Stanislava Tecla, který se v posledních zápasech dostal do skvělé formy. „Každý hráč se cítí dobře s důvěrou a Standa cítí důvěru týmu. Stoupla i jeho pozice v týmu po odchodu dalších hráčů. Je opravdový lídr týmu. Podle toho vypadají výkony na hřišti,“ chválil sešívaný lodivod jednu z opor svého mužstva a zdůraznil, že Teclův přínos je také v roli dirigenta mužstva.

Cítí průběh zápasu, je schopný dirigovat i obranné a útočné auty. Momentálně jsme v něm našli lídra jako byli Nico Stanciu, Tomáš Souček, Honza Bořil nebo Vladimír Coufal, kteří dokázali vycítit, v jakém rozpoložení jsme my a soupeř. To dnes dokáže i Standa, hlavně díky zkušenostem, které má,“ dodal Trpišovský, kterému naopak bude scházet další z lídrů. Před utkáním se totiž nečekaně zranil záložník Tomáš Holeš.

Holešovy patálie

Podjela mu noha při rozcvičení, když se otáčel, je to někde mezi achilovkou a kotníkem,“ komentoval jeho zdravotní stav Trpišovský s tím, že jasno bude po magnetické rezonanci. „Říkal, že ho v tom místě píchlo, otok nemá, těžko odhadovat,“ uvedl a vyloučil jeho možný start ve čtvrtečním utkání proti kosovskému celku FC Ballkani.

Zvládle Slavia bez Holeše utkání proti FC Ballkani?