Ve hře stovky milionů. Cena českého stopera i přes smolný zápas s Portugalskem raketově roste

Hrál skvěle. Český stoper slavného Cristiana Ronalda téměř vymazal. Jenže přimotal se do dvou smolných a bohužel rozhodujících okamžiků.

i Zdroj fotografie: UEFA - Alex Caparros
                   

Stoper Robin Hranáč mohl být mužem zápasu. V úvodním utkání na Euru proti Portugalsku krotil hvězdy soupeře včetně té největší. Ani Cristiano Ronaldo si s ním nevěděl rady. Dlouho to vypadalo, že bude obránce z Plzně jedním z hrdinů českého týmu, pak ale přišly dvě situace, které jeho výkon degradovaly.

Nešťastný odraz

Ještě v 69. minutě držel reprezentační tým s favoritem senzační vedení 1:0. O pár vteřin později ale přišla první rána. Staněk vyrazil Mendesovu hlavičku před branku jen do nohy spoluhráče Hranáče, od něhož se míč nešťastně dostal do sítě. Bohužel to nebyl jediný moment, který utkvěl fanouškům v paměti.

V druhé minutě nastavení Portugalsko podniklo jeden z posledních možných útoků. Centrovaný míč těsně před Hranáčem tečoval spoluhráč tak nešikovně, že ho opora Viktorie nedokázala odkopnout a srazila ho přímo ke Conceicaovi. Ten se po 111 sekundách na trávníku zblízka dočkal své první branky za reprezentaci. Bylo rozhodnuto.

Hranáč: Přestup neřeším

Národnímu týmu zbyly či pro pláč. Hranáčovi také. Mohl to být zápas, který ho na fotbalovém trhu vystřelí do výšin. On už v nich tedy částečně je. Dle specializovaného webu Transfermarkt se jeho cena pohybuje kolem 125 milionů korun. Ale všichni zájemci o jeho služby dobře vědí, že budou muset minimálně dvojnásobně přitlačit. „Snažím se tohle vůbec neřešit. Vždyť na začátku této sezony jsem nevěděl, jestli v Plzni vůbec zůstanu. Mám tam smlouvu, není tedy co řešit, a teď se soustředím jen na reprezentaci,“ uvedl Hranáč.

Kat českých fotbalistů na Euru stále trpí. Modelku mu přebral král formule 1

Čtyřiadvacetiletý borec, který s Plzní prodloužil smlouvu do roku 2027, je hráčem budoucnosti. A za stovky milionů rozhodně stojí. Jeho hodnota raketově roste a po Euru může být opravdu hodně vysoká. „Byl bych rád, kdybych se ukázal, ale prioritou je týmový úspěch. Na ten všichni koukáme. Ono když ho dosáhnete, individuality vyletí. Jsou tu mladí a perspektivní kluci, kteří si jdou za svým cílem,“ řekl pro Sport Hranáč, o jehož dvou vznětlivých spoluhráčích jsme také psali na SportechŽivě.

Hranáč začínal jako žáček v okresní soutěži v Kdyni, kde ho trénoval táta. „S kamarádem jsme to tam táhli strašně dlouho, až do 15 let. Pak jsem kývl na nabídku z Viktorky, i když tu první jsem dostal už v devíti letech, jenže to mě ještě rodiče přestup do Plzně nedovolili,“ vzpomínal pro Deník. Přes hostování v Liptovském Mikuláši a Pardubicích se vrátil do svého mateřského týmu, kde letos exceloval. Dokonce se dostal do nejlepší jedenáctky Evropské konferenční ligy, v níž s Plzní dokráčel až do čtvrtfinále.

Co říkáte na výkon Hranáče v duelu s Portugalskem? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články