Stanciu ve Slavii? Za ty peníze by tam šel určitě každý!

Foto: denikn.cz

Nicolae Stanciu je v posledních dnech nejžhavějším tématem internetu. Fotbalista, který poměrně nedávno odešel z pražské Sparty hledat štěstí do zahraničí, ačkoli často prohlašoval, že si zmíněný tuzemský klub z hloubi duše opravdu zamiloval, se do české Fortuna ligy nakonec vrací. Nikoli však v barvách Sparty, nýbrž jejího městského rivala ze Slavie! Od začátku bylo jasné, že tento přestup zahýbe některým sparťanským fanouškům žlučí a možná ani část těch slávistických nebude s novou posilou spokojena. Mnozí se Stanciovu rozhodnutí diví, nicméně s přihlédnutím na výši jeho měsíční mzdy už musí být většině z vás jasně, odkud vítr vane! Tipnete si, jakou gáži tento rumunský reprezentant pobírá? Raději se na to posaďte!

Peníze, které si Stanciu zatím nijak nezasloužil

Po podepsání nové, pětileté smlouvy s Tomáše Součkem bylo jasné, že právě on se stane nejlépe placeným fotbalistou v barvách Sešívaných. Není se ostatně čemu divit, záložník se stal nejlepším hráčem domácí soutěže, kvalitní výkony odváděl i v evropských pohárech a podílel se dokonce na znovuzrození české reprezentace, která konečně získala důležité body v kvalifikaci na mistrovství Evropy. Za Sešívané letos odehrál neskutečných 49 zápasů, dohromady vsítil 18 branek a k nim přidal devět asistencí.

Vedení Slavie v čele s Jaroslavem Tvrdíkem moc dobře ví, že právě čtyřiadvacetiletý Souček jim k mistrovskému titulu, skalpu MOL Cupu a Superpoháru výraznou měrou pomohl. Právě proto začalo jednat okamžitě, když se v médiích objevily zprávy, že Souček by měl po skončení ročníku odejít. Pětiletý smlouva a měsíční mzda ve výši 3,5 milionu korun je proto poměrně spravedlivou odměnou vzhledem k fotbalistovým kvalitám.

Stačilo pár týdnů a Tomáš Souček už možná o svůj titul nejlépe placeného fotbalistu Slavie přišel! Podle zákulisních zdrojů mu momentálně silně konkuruje právě rumunský světoběžník Nicolae Stanciu, jenž během posledních dvou let vystřídal hned čtyři kluby a ani v jednom se dlouho neohřál. Angažmá v pražské Spartě ostatně mluví za vše. Tam Rumun pobíral gáži ve výši 2,5 milionu korun, ve Slavii by prý mohl mít i o jeden milion korun měsíčně více! To nepřímo potvrdil také jeden z nejmenovaných hráčských agentů se slovy:

„Nico má nasmlouváno minimálně tolik co Souček. Hráč jeho kalibru nemůže být v klubu, jako je Slavia, někde v průměru.“

Co se od Stancia očekává?

Jindřich Trpišovský si novou posilu ve svých řadách nemůže vynachválit, i když zatím rozhodně neměl šanci ukázat, jak velkým přínosem může pro klub být. Sice má již na kontě Superpohár (ve Spartě nezískal trofej žádnou), jenže do zápasu o něj nenastoupil ani na jednu minutu. Slavie doufá, že s jeho pomocí dokáže dokráčet až do základní skupiny Ligy mistrů, kde je láká snová odměna ve výši 400 milionů korun. Klub za hráče proto neváhal vysolit 105 milionů. Dokáže jim šestadvacetiletý záložník nákladnou investici vrátit? To se ukáže již brzy, další fotbalový ročník totiž co nevidět odstartuje.

Foto: denikn.cz