První rozhovor ve Spartě: Markus Solbakken promluvil o dlouhém vyjednávání, zprávách od fanoušků i o vyřazení Letenských z pohárů

Sparta představila druhou zimní posilu. Z norského Vikingu míří na Letnou defenzivní záložník Markus Solbakken. Co všechno na sebe práskl?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Úřadující mistr představil druhou zimní posilu. Po útočníkovi Indritovi Tucim, o němž jsme na SportyŽivě již psali, rozšířil tábor rudých norský záložník Markus Solbakken. O třiadvacetiletého Nora měli Letenští zájem delší dobu. „S agentem jsme o této možnosti mluvili už v létě. Tehdy mi řekl, že mě Sparta sleduje a v průběhu podzimu jsme byli v kontaktu. Je pravdou, že vyjednávání trvalo nějaký čas, naštěstí se ale vše povedlo, za což jsem moc rád,“ řekl Solbakken pro klubový web.

Zprávy od fanoušků

Příchod norského defenzivního záložníka byl také fanoušky Sparty hojně probírán na sociálních sítích. Někteří dokonce psali přímo Markusovi. „Je to tak, pár lidí mi napsalo zprávu, což mě velice potěšilo. Cítím se tu díky tomu opravdu vítán. Je to příjemný pocit,“ zmínil Solbakken, který reprezentoval Norsko ve všech mládežnických kategoriích a má také na kontě jeden start za národní tým dospělých.

Markus Solbakken zvýší konkurenci ve středu hřiště. Probojuje se hned na jaře do základní sestavy?
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Se Spartou se seznámil již na začátku loňské sezoně, kdy Letenští změřili síly s Vikingem ve 2. předkole Konferenční ligy. Pro český tým tento dvojzápas skončil neslavně a Norové překvapivě slavili postup. „Když jsme na sebe tehdy narazili, tušili jsme, že máme jedinečnou příležitost porazit tak velký klub, jako je Sparta. Nyní ale za sebou kluci mají obrovský posun. Zisk titulu v minulé sezoně je toho ostatně důkazem. Podzimní působení v Evropské lize korunované postupem jakbysmet. Opravdu se těším na to, až také přidám ruku k dílu,“ poznamenal Markus Solbakken.

Markus umí dánsky

S trenérem Priskem se potkal v minulosti, když jeho otci dělal asistenta v Kodani. Budou k sobě mít blízko? „Když Brian spolupracoval s mým tátou, byl jsem ještě malý kluk, takže jsme se tehdy úplně neznali. Pochází z Dánska, já dánsky umím. Také působí jako fajn chlap a dobrá práce, kterou tu odvádí, je opravdu vidět. Věřím, že si budeme rozumět,“ uvedl třiadvacetiletý záložník.

Nová posila se hned připojila k týmu na kondičních testech.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Pro Solbakkena jde o první zahraniční angažmá. „Je to krásný pocit a samozřejmě i splněný sen. Přesun do zahraničí je další z pomyslných kroků a ano, už se nemůžu dočkat. Poznám nové město, novou kulturu a samozřejmě nový tým. Opravdu se moc těším. Jsem nesmírně rád a opravdu šťastný, že jsem hráčem Sparty,“ dodal. Markus se již připojil k týmu, s nímž také absolvoval kondiční testy.

Prosadí se Solbakken podle vás na jaře do základní sestavy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články