Sparta přihazuje, ale… Na čem vázne příchod Markuse Solbakkena na Letnou?

Od listopadu se o něm mluví jako o případné velké posile Sparty. O koho jde? O Markuse Solbakkena. Jenže první i druhou nabídku Letenských Viking odmítl. Jaký je aktuální stav?

i Zdroj fotografie: Viking Stavanger
                   

Několik týdnů není tajemstvím, že Sparta pracuje na příchodu norského záložníka Markuse Solbakkena z Vikingu Stavanger. Trenér Brien Priske má o hráče enormní zájem, jenže jednání se táhnou. Navíc Letenští nejsou jediným zájemcem o služby defenzivního záložníka. Pojďme se podívat na situaci podrobněji.

Viking je na suchu

Viking Stavanger se ocitl ve složité finanční situaci. Jednu z příčin hledejme v tom, že norský tým nedokázal splnit stanovený cíl a probojovat se na pozice zaručující postup do evropských pohárů. Klub musí pokrýt ztrátu z roku 2023. Dobře informovaný zdroj pro SportyŽivě prozradil, že by v přepočtu mělo jít cca o 13 – 18 milionů českých korun. Viking také musí zaplatit Bröndby Kodaň za letní přestup Joea Bella. Tato částka se má vyšplhat přibližně na 17,5 až 20 milionů korun. Právě za zmiňovaného Bella utratil Viking velkou část prostředků určených na posily pro sezonu 2024. Co z toho vyplývá?

Před příchodem do Vikingu oblékal Markus Solbakken v norské lize dres Stabaeku.
iZdroj fotografie: Stabaek Fotball

Norský klub musí prodat některé hráče. Nejčastěji jsou v tomto ohledu skloňována jména slovinského stopera Davida Brekala a Markuse Solbakkena. O oba fotbalisty je značný zájem, čehož se Viking vcelku logicky snaží využít a vyždímat z přestupů co nejvíce. O syna trenéra norské reprezentace má každopádně zájem několik klubů. Již v létě odmítlo vedení Stavangeru nabídku italské Pisy na Solbakkena za 25 milionů norských korun. To v přepočtu dělá přibližně 55 milionů českých korun (cca 2,2 milionu eur). S podobnou částkou neuspěla v listopadu také Sparta.

Dvě neúspěšné nabídky

Letenští následně podle informací Sportyživě navýšili nabídku na 2,5 milionu eur (cca 62 milionů korun). Opět ale byli odmítnuti. Viking měl ale údajně požadovat až 4,5 milionu eur (cca 111 milionů korun). Třetí nabídka Sparty již překročila 3 miliony eur. Na částku odpovídající v přepočtu zhruba 76,6 milionu českých korun již vedení norského klubu reagovalo mnohem pozitivněji. Jednání se posunula a norský deník Stavanger Aftenblad nyní zveřejnil zprávu, že Viking je velmi blízko dohodě se Spartou. Oznámí Letenští v příštích dnech jeho příchod? Zatím český mistr v zimě přivedl jen útočníka Indrita Tuciho.

Které hráče by měla Sparta v zimním přestupovém okně prodat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články