Sparta posiluje, získala elitního útočníka chorvatské ligy. Celý život hraji devítku, rád si ale chodím pro míče jako desítka, prohlásil kanonýr

Sparta představila první zimní posilu. Na Letnou zamířil jeden z nejproduktivnějších hráčů chorvatské ligy. S jakým cílem přijel do Prahy?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Fotbalová Sparta oficiálně představila první zimní posilu. Na Letnou přichází albánský útočník Indrit Tuci. Český mistr za něj zaplatil podle zdroje SportyŽivě přibližně 25 milionů korun. Třiadvacetiletý kanonýr dosud působil v chorvatské lize, kde oblékal dres Lokomotivy Záhřeb. Po podzimní části patřil k nejproduktivnějším hráčům soutěže. V 17 utkáních šestkrát skóroval a třikrát asistoval. Na více gólech se v HNL podíleli jen čtyři fotbalisté.

Devítka nebo desítka?

Po svátcích již Indrit Tuci pózoval na Letné v rudém dresu. S úřadujícím českým mistrem podepsal víceletý kontrakt. „Hlavně chci se Spartou vítězit a pomoci jí k zisku titulu. Celý život hraji na pozici devítky, rád si ale chodím pro míče jako desítka,“ řekl Tuci v prvním rozhovoru pro web Sparty.

Albánský útočník podepsal ve Spartě víceletou smlouvu.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Výborný hlavičkář se již dříve na hřišti setkal s některými sparťany. V kvalifikaci na mistrovství Evropy U21 si zahrál za Albánii proti triu Sejk, Daněk a Vitík. Právě s posledně jmenovaným sváděl Tuci na hřišti hodně soubojů. „Když mě Sparta kontaktovala, věděl jsem, že to bude zajímavé. Když jsem se totiž kouknul na soupisku a viděl jeho jméno, hned jsem si na zmíněný zápas vzpomněl,“ zmínil 191 centimetrů vysoký útočník.

Jeden na jednoho? To mi sedí

Před příjezdem do Prahy viděl několik utkání Letenských. „Fotbal, kterým se Sparta prezentuje, se mi moc líbí. Posledních pět zápasů mě obzvlášť zaujalo. Byly opravdu napínavé. Hra Sparty je velmi takticky vyspělá, často se hraje jeden na jednoho. Myslím si, že se na to zvládnu rychle adaptovat. Právě takový herní styl mi vyhovuje,“ dodal Indrit Tuci. Sparta pracuje i na příchodu dalších posil. V případě Markuse Solbakkena se má jednat hlavně o ceně, protože podle zdrojů SportyŽivě Viking požaduje za defenzivního záložníka 30 – 35 milionů norských korun. To vychází v přepočtu na 66 až 77 milionů korun.

Souhlasíte s narůstajícím počtem cizinců ve Spartě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články