Šokující odchod ze Slavie. Moses Usor míří na roční hostování do rakouského Lince

Tah, který nikdo nečekal. Tak by se dal popsat odchod Mosese Usora ze Slavie do Lince. Nigerijský záložník na podzim ukázal ve Slavii velký potenciál. Usor měl být nástupcem Olayinky, který klub v létě opustí. Vše je ale jinak.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Českým fotbalem otřásl nečekaný transfer. Jde o nigerijského záložníka Mosese Usora, který ještě 13. ledna nastoupil do přípravného utkání s Ženevou. Ze Slavie zamířil na roční hostování s opcí do Lince. LASK se nachází aktuálně na třetím místě rakouské Bundesligy. Sešívaným se v minulé sezoně podařilo vyřadit Linec v osmifinále Evropské konferenční ligy.

Jaro v béčku, podzim v áčku

Usor přišel do Slavie v zimě roku 2022 a v jarní části odehrál devět zápasů za B-tým, ve kterém šesti góly a třemi asistencemi pomohl k postupu do druhé ligy. Po skončení sezony se připojil k áčku sešívaných a stal se stabilním členem sestavy. Ve FORTUNA:LIZE se na podzim trefil čtyřikrát. V předkolech Evropské konferenční ligy také pomohl důležitými góly k postupu do skupinové fáze.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Usor nebyl v létě na dovolené, protože přeskočil z béčka do áčka. Podle trenéra červenobílých to mělo vliv na jeho výkonnost: „Sezonu dobře začal, ale konec podzimu už mu tolik nevyšel.“ Navíc také v týmu Slavie existuje silná konkurence na pozici krajního záložníka, kde se Usor pohyboval. „Křídel máme nyní dost. Navíc musíme myslet i na pravidlo, že v české lize může nastoupit do utkání omezený počet cizinců mimo Evropskou unii,“ vysvětlil šokující odchod trenér Trpišovský na klubovém webu.

Fanoušci nechápou

Usor tak dostane v LASKu více herního času a bude moci dále rozvíjet svůj fotbalový potenciál. Je to pro něj velká příležitost, která mu jistě pomůže dalšímu posunu v kariéře. Navíc, LASK se nachází v rakouské lize na pohárových příčkách. Fanoušci Slavie ale tento krok vůbec nechápou. Usor měl být budoucností vršovického klubu. Po avizovaném odchodu Olayinky měl Usor na podzim převzít větší odpovědnost a dostat více herního času. Navíc Slavia v budoucnu mohla z tohoto hráče vytěžit nemalé peníze.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Souhlasíte s odchodem Mosese Usora do Lince?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články