Slovácko je vyždímané. Hráči už toho mají plné zuby, přiznal trenér Svědík

Slovácku se nedaří, v posledních pěti ligových utkáních získali svěřenci trenéra Svědíka jen dva body. Po porážce s Jabloncem kouč promluvil o příčinách neúspěchů i náladě v týmu.

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

V Evropské konferenční lize předvádějí fotbalisté Slovácka atraktivní výkony. Na domácí scéně už to tak slavné není. Před reprezentační pauzou tým z Uherského Hradiště doma prohrál 0:2 s Jabloncem. Naše práce v defenzivě jen nahrávala tomu, jak to pak dopadlo. Jablonec vyhrál zaslouženě, byl v tomto zápase lepší,“ přiznal na tiskové konferenci trenér Martin Svědík, který přiznal, že hráči jsou unavení. „Není to jen důsledkem čtvrtečního zápasu v Kolíně nad Rýnem, ale celkově 15 odehraných utkání za měsíc a půl,“ doplnil.

Půle 0:0? Domácí byli rádi

Kouč vidí u hráčů Slovácka především psychickou únavu z náročného programu. „Reprezentační přestávka nám přijde vhod. Určitě to pomůže, hráči už toho mají plné zuby,“ ví Svědík, který měl ke spokojenosti daleko. „Už v první půli jsme připravili soupeři tři vyložené šance, jejich útočníci dobře podrželi balón, dařilo se jim chodit přes naše hráče. I když jsme si vytvořili tlak, byla tam akorát šance Kozáka. Pak ale přišly z naší strany velké nepřesnosti. Z tohoto pohledu jsme byli rádi, že první poločas dopadl 0:0,“ poznamenal trenér Slovácka.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Ani druhý poločas domácímu týmu nevyšel. „Obraz utkání se moc nezměnil ani po přestávce. Jablonec hrál jednoduše a přímočaře. Dvacet minut jsme se drželi, s postupem času jsme ale začali trochu panikařit, že je to 0:0,“ řekl Martin Svědík. Utkání se zlomilo, když Mihálik neproměnil brejk a po chvíli šel Jablonec do vedení. „Pak už jsme neměli psychickou ani fyzickou sílu s tím něco udělat,“ má jasno kouč aktuálně dvanáctého týmu tabulky.

Svědík: Ledabylé počínání v defenzivě? To nezkousnu

A co mu na výkonu nejvíce chybělo? „Měli jsme se s tím víc poprat. Když hrajete v domácím v prostředí takto důležité utkání před repre pauzou, měli bychom tam mít lepší individuální výkony, větší zodpovědnost. Vycházet z defenzivy a nedělat chyby. Že ztratíme míč nahoře? Dobře. Že nedáme nějaké šance? Dobře. Ale nemůžu zkousnout, že si takto ledabyle počínáme v defenzivě,“ zlobil se trenér Svědík.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení