Slovácko je vyždímané. Hráči už toho mají plné zuby, přiznal trenér Svědík

Slovácku se nedaří, v posledních pěti ligových utkáních získali svěřenci trenéra Svědíka jen dva body. Po porážce s Jabloncem kouč promluvil o příčinách neúspěchů i náladě v týmu.

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

V Evropské konferenční lize předvádějí fotbalisté Slovácka atraktivní výkony. Na domácí scéně už to tak slavné není. Před reprezentační pauzou tým z Uherského Hradiště doma prohrál 0:2 s Jabloncem. Naše práce v defenzivě jen nahrávala tomu, jak to pak dopadlo. Jablonec vyhrál zaslouženě, byl v tomto zápase lepší,“ přiznal na tiskové konferenci trenér Martin Svědík, který přiznal, že hráči jsou unavení. „Není to jen důsledkem čtvrtečního zápasu v Kolíně nad Rýnem, ale celkově 15 odehraných utkání za měsíc a půl,“ doplnil.

Půle 0:0? Domácí byli rádi

Kouč vidí u hráčů Slovácka především psychickou únavu z náročného programu. „Reprezentační přestávka nám přijde vhod. Určitě to pomůže, hráči už toho mají plné zuby,“ ví Svědík, který měl ke spokojenosti daleko. „Už v první půli jsme připravili soupeři tři vyložené šance, jejich útočníci dobře podrželi balón, dařilo se jim chodit přes naše hráče. I když jsme si vytvořili tlak, byla tam akorát šance Kozáka. Pak ale přišly z naší strany velké nepřesnosti. Z tohoto pohledu jsme byli rádi, že první poločas dopadl 0:0,“ poznamenal trenér Slovácka.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Ani druhý poločas domácímu týmu nevyšel. „Obraz utkání se moc nezměnil ani po přestávce. Jablonec hrál jednoduše a přímočaře. Dvacet minut jsme se drželi, s postupem času jsme ale začali trochu panikařit, že je to 0:0,“ řekl Martin Svědík. Utkání se zlomilo, když Mihálik neproměnil brejk a po chvíli šel Jablonec do vedení. „Pak už jsme neměli psychickou ani fyzickou sílu s tím něco udělat,“ má jasno kouč aktuálně dvanáctého týmu tabulky.

Svědík: Ledabylé počínání v defenzivě? To nezkousnu

A co mu na výkonu nejvíce chybělo? „Měli jsme se s tím víc poprat. Když hrajete v domácím v prostředí takto důležité utkání před repre pauzou, měli bychom tam mít lepší individuální výkony, větší zodpovědnost. Vycházet z defenzivy a nedělat chyby. Že ztratíme míč nahoře? Dobře. Že nedáme nějaké šance? Dobře. Ale nemůžu zkousnout, že si takto ledabyle počínáme v defenzivě,“ zlobil se trenér Svědík.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články