Csaplárova past jako z učebnice. Takhle se zkušený tým nechová, zlobil se zklamaný trenér Slovácka

Skvěle rozehraný zápas s Partizanem Bělehrad nedotáhli fotbalisté Slovácka do vítězného konce. Trenér Martin Svědík byl po remíze 3:3 hodně zklamaný. Co ho nejvíce rozčílilo?

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Nejhorší je vést o poločase 2:0. Legendární hláška trenéra Josefa Csaplára přesně sedí na zápas Slovácka s Partizanem Bělehrad. „Psychologicky je to problém, že když vedete 2:0, tak soupeř nemá co ztratit. Vám trochu klesá koncentrace a v okamžiku, kdy přijde kontaktní gól, otočí se to,“ vysvětlil před časem Csaplár pro web iSport.cz. Tým trenéra Svědíka vstoupil do pohárové bitvy skvěle a v 19. minutě už vedl díky gólům Kalabišky 2:0. Vzápětí navíc šli hosté do deseti po vyloučení Beliče.

Zkrat? Trenér Svědík nechápal

„První půle supr. Do poločasu jsme to odehráli velmi slušně. Měli jsme i další šance, kdyby dal Mihálik na 3:0, asi by bylo po zápase,“ chválil trenér Slovácka výkon hráčů z první půle. Pak ovšem naplno sklapla zmiňovaná Csaplárova past. „Řekli jsme si v kabině, že druhou půli musíme začít aktivněji, než jsme končili tu první. V prvním poločase mužstvo pracovalo velmi dobře. Nechápu, proč se to nepřeneslo do té druhé,“ podotkl kouč českého týmu.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Během osmi minut druhé půle Diabate dvěma zásahy vyrovnal. „Sami jsme ho nechali vyniknout. V prvním poločase byl neviditelný, protože jsme ho zdvojovali i ztrojovali a ta naše práce byla daleko poctivější. Pak jsme si slevili a bylo to hrozně znát. Nechali jsme ho rozehrát a pak jsme s ním měli problém po celý druhý poločas,“ zmínil Martin Svědík. V 62. minutě dokonal obrat Gomes. I když v závěru vyrovnal na 3:3 Kozák, kouč Slovácka neskrýval na tiskové konferenci zklamání.

Takto se zkušený tým nechová

„Nechávali jsme soupeři strašně prostoru. Úplně jsme ustoupili od hry z prvního poločasu, kdy jsme soupeři represinkem okamžitě brali balon. Jsem strašně zklamaný, protože si myslím, že jsme tento zápas měli dotáhnout do vítězného konce. Ve druhém poločase jsme selhali všichni. Říká se o nás, že máme zkušený tým, takto se ale zkušený tým nechová,“ dodal Svědík, jehož tým čeká v neděli ligový duel v Mladé Boleslavi.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články