Trpišovský: Jurečka? V podstatě nenahraditelný. Trenér také prozradil, čím Slavia zlomila Jablonec

Trenér Jindřich Trpišovský se ohlédl za duelem Slavie s Jabloncem. Podrobně rozebral výkony Wallema, Jurečky a Oscara. Co jim vytkl?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Slavia vstoupila do jarní fáze Fortuna ligy vítězstvím, Jablonec byl ale doslova vteřiny od toho, aby si z Edenu odvezl bod. Přestřelku 4:3 rozhodli sešívaní až v sedmé minutě nastavení. Duel začal hodně divoce, během prvních 25 minut diváci viděli pět gólů. „My jsme první půli odehráli velice dobře směrem dopředu, ve velkém pohybu, dali jsme tři góly, měli jsme další nebezpečné situace. Z naší strany bylo vlastně všechno dobré, kromě defenzivy, dostali jsme dva góly, ať už zapříčiním chyb, nebo velice dobrým provedením Jablonce,“ řekl na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

Silná lavička? Obrovská zbraň

Hned na začátku druhého poločasu dokázal Jablonec vyrovnat na 3:3. Poté se Slavia těžko prosazovala. Co ji nakoplo? „V druhém poločase se pak stalo přesně to, co jsme nechtěli. Chtěli jsme do toho dobře vstoupit, vytvořit si tlak a rychle přidat rozdílovou branku a nenechat si dát gól. Bohužel se stal přesný opak, dostali jsme branku jako přes kopírák s tou první, pak šel náš výkon dolů. Pomohli nám až střídající hráči, měli jsme tři dobré pozice, kdy jsme trefili tyč a dvakrát to šlo těsně vedle branky,“ popsal Trpišovský dojmy z druhé půle.

Conrad Wallem (vpravo) vstřelil Jablonci 2 góly, stejně si vedl i Václav Jurečka (uprostřed).
iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Fanoušci jsou obecně považováni za dvanáctého hráče. V Edenu toto pořekadlo rozhodně platí. „Chtěli bychom poděkovat lidem, kteří nás hnali do poslední vteřiny. Na celém stadionu udělali peklo před tím posledním rohem, což samozřejmě hráčům pomohlo. Celkově to za mě na první kolo mělo dobrou úroveň. Samozřejmě s věcmi do defenzivy nemůžeme být spokojení, alespoň si ale zítra máme co ukazovat,“ řekl kouč Slavie.

Zkoušeli první, poslední

Trenér Trpišovský přiznal, že Slavia bojovala nadoraz. „Všechny nás to vyždímalo. Vyzkoušeli jsme všechen možný arzenál, ať už nějakých střídajících hráčů nebo změn rozestavení nebo reakcí. Navíc to bylo těžké na dohrání, protože Jablonec měl nahoře dva strašně rychlé hráče. Donutilo nás to jet úplně nadoraz a přesto byl tým schopný ještě reagovat v té závěrečné desetiminutovce. Odhodlání bylo velké, takže věřím, že nám to pomůže hned ve středu, kdy nás čeká náročný zápas na náročném terénu,“ poznamenal Jindřich Trpišovský.

Skalp Jablonce byl pro trenéra Trpišovského ve Slavii již 149. výhrou. Překonal tím rekord Pavla Vrby.
iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Trenér ocenil mimo jiné výkon Oscara. „Osky byl obrovský motor. Teď jsem mu říkal v kabině, že to je na devět z deseti. Kdyby ještě pořádně centroval, tak je to jasná desítka. Některé individuální výkony byly skvělé, zápasu celkově strašně pomohly ty první dva góly,“ má jasno trenér Slavie Trpišovský. Pochvaly se dočkali také dvougóloví střelci Wallem s Jurečkou. Samozřejmě i s drobnými výtkami.

Chvála i výhrady

Conrad Wallem vletěl do utkání jako uragán a v 11. minutě už měl na kontě dva vstřelené góly. Přečtěte si na SportyŽivě, co norský fotbalista řekl po duelu Slavia – Jablonec a jaká je situace s jeho zraněným kotníkem. „U Conrada je pro mě strašný bonus jeho herní inteligence, to znamená zjednodušeně práci s prostorem. Umí se dobře uvolnit, otevřít si to. Navíc má slušný centr i levou nohou a největším bonusem pak je jeho doplnění vápna, kdy umí být gólový, má dobrý timing za obranu,“ poznamenal Jindřich Trpišovský. Připomněl také, že se Wallem nachomýtl ke dvěma inkasovaným brankám.

Útočník Václav Jurečka má v letošní sezoně na kontě již 10 ligových gólů.
iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

„Jeho výkon teď byl určitě limitovaný kondičním výpadkem, i proto, že v tom úvodním rozestavení Jablonce na sebe mě dva hráče, Černáka se Štěpánkem. Mezi nimi pendloval podle postavení, které bylo, takže to pro něj bylo hodně náročné. Do té defenzivy se chytal hodně daleko, což se projevilo u toho třetího gólu. V druhé půli už bylo vidět, že jeho výkon šel hodně dolů, ať už herní, nebo běžecký, takže to asi ovlivnilo i to jeho bránění. Proto šel dolů, i když dal dva góly a hrál výborně,“ doplnil kouč červenobílých.

Jurečka? Nenahraditelný

Zásadní roli sehrál v prvním jarním zápasu útočník Václav Jurečka, který se prosadil v prvním poločase a v 97. minutě pak rozhodl o tom, že Slavia získá všechny tři body. Trenér připomněl, že výkon útočníka nebyl bezchybný. „Teď se trošku trápil, některé věci mu nevycházely. Dal ale dva góly, je silný v pokutovém území, škála zakončení je u něj obrovská. Umí si balon najít ve vápně, což nám někdy chybí. Venca je pro nás ale důležitý hráč. I kvůli práci, co odvede bez míče, v presinku. Když k tomu navíc přidá góly, tak je to skvělé, jak říkám, pro mě je to strašně důležitý hráč, v podstatě nenahraditelný. Pokud má čistou hlavu, nastavenou na týmový výkon, tak je pro nás jeden z nejdůležitějších hráčů,“ přiznal Jindřich Trpišovský.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články