Jurečka po kanonádě: Pro fanouška to byl super zápas, pro nás velké nervy. Co řekl o jeho dvou gólech?

Slavia porazila Jablonec 4:3 a o dva góly se postaral útočník sešívaných Václav Jurečka. Co řekl o výkonu mužstva i jeho brankách?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Slavia vstoupila do jarní části ligy domácím vítězstvím, o kterém nakonec sešívaní rozhodli až v sedmé minutě nastavení. Diváci každopádně museli být spokojení, padlo sedm gólů (4:3). O dva z nich se postaral útočník Václav Jurečka. Pro fanouška to byl každopádně super zápas, pro nás velké nervy. Naštěstí s vítězným koncem,“ řekl na tiskové konferenci nejlepší střelec uplynulé sezony.

10 gólů

Proti Jablonci nastoupil Jurečka k 150. ligovému utkání a dvěma trefami zaokrouhlil počet letošních zásahů na deset. Jsou to jen statistiky, jsem ale rád, že to tam padá, že pomáhám týmu. Za mě dobrý start do jara, musím vytrvat v práci, pokračovat dál. Ale pořád je to jen začátek, první jarní kolo. Uvidíme, co bude dál,“ podotkl Václav Jurečka. Právě on se postaral o rozhodující gól.

Co cítil Jurečka po utkání? „Pro nás je to velká úleva. Měli jsme dobrý vstup, ani po jednom gólu jsme ale vedení neudrželi, soupeř nás vždycky dotáhl. Super, že jsme z toho nakonec vydolovali tři body,“ uvedl kanonýr. Při klíčovém okamžiku zápasu zavíral zadní tyč. „Trošku intuice, trošku místo, kde bych se měl vyskytovat. S Mickem jsme si řekli, kdo kde bude. Dobře se to odrazilo, nastavil jsem stehno, spadlo to do branky. Jsem rád, že jsem pomohl týmu k výhře,“ podělil se o pocity Václav Jurečka.

Jurečka: Zápas nás nakopne

Vydřené vítězství může mít pro červenobílé větší přínos, než kdyby Slavia soupeře spláchla 5:0. „Zápas nás nakopne, určitě. Třikrát vést, třikrát si nechat dorovnat, to je hodně náročné. Infarktový závěr, super konec, tři body. Musíme si to přenést do Zlína a výsledek potvrdit,“ připomněl Václav Jurečka, že již ve středu čeká sešívané dohrávka na hřišti ševců.

Kdo bude nejlepším střelcem Fortuna ligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články