Slavia překonala vlastní historický rekord. Proč Trpišovský postavil hráče na netradiční pozice?

Slavia zvládla odvetné utkání s gibraltarským celkem St. Joseph’s s naprostým přehledem. Trenér Jindřich Trpišovský přesto viděl ve hře sešívaných určité rezervy.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Sešívaní se před týdnem v Gibraltaru prosadili čtyřikrát a odvetné utkání tak mělo být spíše formalitou. Přesto trenér Jindřich Trpišovský nasadil do utkání elitní sestavu. Fanoušci v pražském Edenu se mohli radovat ze skvělé podívané. V dresu sešívaných se gólově dvakrát prosadil Peter Olayinka, další přesné zásahy přidali Václav Jurečka, Daniel Fila, Christ Tiéhi, Ewerton a Ibrahim Traoré.

Výsledek je takový, jaký jsme si přáli a představovali,“ přiznal po sedmibrankové nadílce trenér Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci. Přesto zkušený stratég viděl v některých pasážích utkáních chyby svých svěřenců. „Dlouho jsme se nemohli dostat do provozní teploty, hráli jsme pomaleji a hůře se dostávali do šancí. Některé akce jsme řešili hodně komplikovaně,“ doplnil kouč Slavie s tím, že jinak nemá mužstvu co vytknout.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Klíčová je podle něj také absence zranění. „Zvládli jsme to, nikdo se nezranil. Někteří hráči si vyzkoušeli jiné pozice, hru do bloku i kulisu domácího prostředí. Jsme rádi, že přišli lidi, byla skvělá atmosféra a přišlo tolik diváků, za to chceme poděkovat. Jsme rádi, že jsme se jim odměnili hezkými góly a akcemi,“ dodal Trpišovský, který se výhrou zapsal opět do historických análů sešívaného klubu. Slavia totiž nikdy nezvítězila na evropské scéně takto vysokým rozdílem.

Panathinaikos? Vyspělý tým

Když jsme tu šanci měli, jsme rádi, že jsme góly dali. Pro soupeře to bylo složité, musíme ale koukat na sebe a jsme rádi, že se nám to podařilo,“ doplnil s tím, že nyní se musí červenobílí soustředit na ligový duel proti Hradci Králové a poté na další krok k základní skupině Evropské konferenční ligy. Ve čtvrtek vyzvou řecký Panathinaikos Atény. „Je to vyspělý, moderní tým. Mluvili jsme už například s Tomášem Vaclíkem, protože s nimi hrál na konci sezóny,“ uvedl Trpišovský.

Víme, jak těžký soupeř to je, strašně těžko se jim dávají góly. Mají nebezpečnou trojici vepředu, levé křídlo skvělé, šestku taky skvělou. Je to komplexní tým. Signifikantní je pro ně skvělá práce s míčem, těžko se dostávají pod tlak, dokážou se na míči udržet a jsou velice pracovití. Na první pohled to zatím vypadá na velice těžkého soupeře,“ zakončil Trpišovský.

Postoupí Slavia přes řecký Panathinaikos?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články