Odveta jen formalitou? Před Slavií stojí zajímavá výzva. Kdo vypadl Trpišovskému ze sestavy?

Slavia proti outsiderovi z Gibraltaru dokázala v prvním utkání dominovat, přesto podle trenéra Jindřicha Trpišovského čeká na sešívané zajímavá výzva.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Sešívaní před týdnem v Gibraltaru zvítězili jednoznačně 4:0. Domácí odveta v pražském Edenu by tak měla být spíše formalitou. To se podle trenéra Jindřicha Trpišovského projeví také na složení sestavy pro odvetný zápas druhého předkola Evropské konferenční ligy. „Určitě budeme brát v potaz všechny okolnosti, ať už jde o nadcházející program nebo aktuální stav hráčů. Faktorů je celá řada,“ uvedl na tiskové konferenci.

Slavia totiž může, na rozdíl od domácí soutěže, nasadit do utkání evropského poháru neomezený počet hráčů bez evropského pasu. „Do podoby základní sestavy pravděpodobně promluví možnost postavit libovolný počet cizinců. Podstatná je pro nás také aklimatizace nových posil v domácím prostředí,“ dodal Trpišovský s tím, že samo pravidlo o pěti hráčích narozených mimo Evropu je podle něj pro domácí soutěž pozitivní.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Osobně jsem přesvědčen, že pro naši ligu je toto pravidlo přínosné. Pomůže mladým hráčům okusit kvalitu dospělého fotbalu, z čehož bude celý český fotbal v budoucnu těžit,“ míní trenér Slavie. Červenobílí se proti jasnému outsiderovi pokusí překonat historicky nejvyšší pohárovou výhru 5:1, což je podle trenéra Jindřicha Trpišovského velkou motivací. „Tuto statistiku jsem zaregistroval až po zápase,“ přiznává zkušený stratég.

V případě postupu soupeř z Řecka

Za stavu 4:0 jsem si říkal, že je lepší zahodit pár šancí v téhle situaci, protože přijdou zápasy, kdy budeme efektivitu potřebovat ještě více,“ nezastírá Trpišovský, jehož svěřence by mělo při odvetě povzbuzovat několik tisíc dětí. Ty nahradí tradiční kotel na uzavřené Tribuně Sever. „Jsem velmi rád, že se podařilo najít cestu, jak do hlediště dostat alespoň děti. Je to super jak pro nás, tak pro tři tisíce dětí,“ míní Trpišovský.

V případě pravděpodobného postupu čeká Slavii již v nadcházejícím týdnu první souboj s řeckým Panathinaikosem Atény. Proti němu by se mohl na trávníku objevit i aktuálně zraněný Yira Sor. „Z Gibraltaru si přivezl nějaké problémy, které pokračovaly i v tréninku. Má za sebou nějaká vyšetření, která naštěstí dopadla dobře. Je v režimu, abychom ho měli stoprocentně k dispozici na Panathinaikos,“ zakončil kouč sešívaných.

Postoupí sešívaní do základní skupiny Evropské konferenční ligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články