Slavia před Arsenalem hlásí velké defenzivní ztráty. Čeká Koláře návrat mezi tři tyče?

Zdroj fotografie: Reuters

Kouč pražské Slavie Jindřich Trpišovský musel před odletem ke čtvrtfinále Evropské ligy řešit nepříjemné problémy. Proti Arsenalu nebude moci počítat s defenzivními oporami Ondřejem Kúdelou a Simonem Delim.

Čtyřiatřicetiletý Kúdela vinou zranění musel vynechat i ligové utkání proti Zbrojovce Brno, sešívaným bude scházet i na Arsenalu. „Ondřej Kúdela má dle vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích kontuzi nosu, vysoké horečky a antibiotika. Doba léčení se v tuto chvíli nedá odhadnout,“ prohlásil klub na svém webu před několika dny. Neočekávaně musí absentovat i další ze stoperů Simon Deli, který měl pozitivní test na koronavirus.

Zdroj fotografie: Reuters

„Když jsme zjistili, že Simon má covid, každému z nás skočila do hlavy nějaká alternativa. Budeme se o tom teď společně bavit, jak s hráči, tak s trenérským týmem. Věřím, že budeme mít šťastnou ruku,“ prohlásil pro klubový web asistent trenéra Zdeněk Houštecký. Ten dodává, že absence budou velkou ztrátou. Kúdela, i přes kontroverze v minulých týdnech, měl na Emirates Stadium nastoupit.

Je to pro nás velké oslabení, Kudy je pilíř, který hraje ve fantastické formě. Byli jsme rádi, že zvládnul cestu do Walesu, byli jsme rozhodnutí, že poletí i na Arsenal,“ pokračuje Houštecký pro slavia.cz. „Byl na vyšetření, ale bohužel nemůže letět. Takže letíme oslabení o tyto dva stěžejní hráče, ale věříme, že máme takovou kvalitu, že je dokážeme nahradit a na zápas se dobře připravíme,“ dodává. Naopak pozitivní zprávou může být pro fanoušky sešívaných návrat zraněných Petra Ševčíka a Ondřeje Koláře.

Zdroj fotografie: Reuters

Šestadvacetiletý brankář absentoval po brutálním zákroku Kemara Roofeho, přesto s týmem odletí. Podle Houšteckého však není pravděpodobné, že by po zranění v obličeji nastoupil.„V tuto chvíli si ještě neumíme představit, že by šel Koli do brány. Ale uvidíme, s týmem letí. A co se týče Petra Ševčíka, jsme moc rádi, že v Brně naskočil, co se tréninku týče, je v plném vytížení. Manko dohnal a co jsme s ním mluvili, tak se cítil na hřišti dobře, nezadýchal se. Do zápasu je připraven,“ zakončil pro slavia.cz Houštecký.