Slavia před Arsenalem hlásí velké defenzivní ztráty. Čeká Koláře návrat mezi tři tyče? - SportyŽivě

Slavia před Arsenalem hlásí velké defenzivní ztráty. Čeká Koláře návrat mezi tři tyče?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Kouč pražské Slavie Jindřich Trpišovský musel před odletem ke čtvrtfinále Evropské ligy řešit nepříjemné problémy. Proti Arsenalu nebude moci počítat s defenzivními oporami Ondřejem Kúdelou a Simonem Delim.
Čtyřiatřicetiletý Kúdela vinou zranění musel vynechat i ligové utkání proti Zbrojovce Brno, sešívaným bude scházet i na Arsenalu. „Ondřej Kúdela má dle vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích kontuzi nosu, vysoké horečky a antibiotika. Doba léčení se v tuto chvíli nedá odhadnout,“ prohlásil klub na svém webu před několika dny. Neočekávaně musí absentovat i další ze stoperů Simon Deli, který měl pozitivní test na koronavirus.

iZdroj fotografie: Reuters

Zdroj fotografie: Reuters

„Když jsme zjistili, že Simon má covid, každému z nás skočila do hlavy nějaká alternativa. Budeme se o tom teď společně bavit, jak s hráči, tak s trenérským týmem. Věřím, že budeme mít šťastnou ruku,“ prohlásil pro klubový web asistent trenéra Zdeněk Houštecký. Ten dodává, že absence budou velkou ztrátou. Kúdela, i přes kontroverze v minulých týdnech, měl na Emirates Stadium nastoupit.

Je to pro nás velké oslabení, Kudy je pilíř, který hraje ve fantastické formě. Byli jsme rádi, že zvládnul cestu do Walesu, byli jsme rozhodnutí, že poletí i na Arsenal,“ pokračuje Houštecký pro slavia.cz. „Byl na vyšetření, ale bohužel nemůže letět. Takže letíme oslabení o tyto dva stěžejní hráče, ale věříme, že máme takovou kvalitu, že je dokážeme nahradit a na zápas se dobře připravíme,“ dodává. Naopak pozitivní zprávou může být pro fanoušky sešívaných návrat zraněných Petra Ševčíka a Ondřeje Koláře.

iZdroj fotografie: Reuters

Šestadvacetiletý brankář absentoval po brutálním zákroku Kemara Roofeho, přesto s týmem odletí. Podle Houšteckého však není pravděpodobné, že by po zranění v obličeji nastoupil.„V tuto chvíli si ještě neumíme představit, že by šel Koli do brány. Ale uvidíme, s týmem letí. A co se týče Petra Ševčíka, jsme moc rádi, že v Brně naskočil, co se tréninku týče, je v plném vytížení. Manko dohnal a co jsme s ním mluvili, tak se cítil na hřišti dobře, nezadýchal se. Do zápasu je připraven,“ zakončil pro slavia.cz Houštecký.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
The Great Panjandrum: Zbraň, která měla rozmetat obranu nepřítele. Málem ale pozabíjela vlastní velitele
Události247.cz
Přestože nakažlivější omikron válcuje Česko, ministerstvo plánuje rozvolňování
VědaŽivě.cz
Osud nejkrásnější ženy 60. let: Filmová hvězda Elizabeth Taylor byla vdaná 8krát za 7 různých manželů