Šéf Rosický promluvil o razantních změnách ve Spartě. Dál to bylo neudržitelné

Ligový mistr prochází zásadní proměnou. Ze Sparty odešel kapitán i trenér. Sportovní ředitel Tomáš Rosický nyní promluvil o dalších krocích.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Po očekávaném přestupu opory Sparty Ladislava Krejčího do španělské Girony, o jehož obřím platu jsme psali na SportechŽivě, přišla další rána. Letnou opustil i dánský kouč Brian Priske. Nově povede věhlasný Feyenoord Rotterdam. Mistr ligy se nyní snaží díru po těchto lídrech zalepit. Příprava na novou sezonu totiž začíná už dnes.

Rosický: Tým je hladový

Trenéra už má Sparta vyřešeného. První místo na lavičce nyní obsadí Priskeho krajan Lars Friis. Jeho asistenty budou Jense Askou z IFK Göteborg, a Tim Sparv, který povýšil z letenského béčka. „Máme hladový realizační tým, o to jsme přesně usilovali,“ pochvaloval si na včerejší tiskové konferenci Rosický.

Sparťanské ztráty se podle bývalého reprezentanta daly očekávat. Krejčí i Priske prý byli dlouho na radaru zahraničních klubů. Věděli jsme, že o Briana je velký zájem, každé přestupové období měl nabídky. Museli jsme tedy být připraveni na variantu, která nastala. Spartu už trénovat nechtěl, ale zcela chápu, že chtěl vyslyšet takovou výzvu,“ uvedl Rosický.

Friis byl první na řadě

Friis je podle něj skvělou náhradou. „Lars je s námi 18 měsíců a víte, jaký vliv na náš herní styl měl už za Priskeho. Věděl jsem tedy, že v úzkém okruhu trenérů, který případně oslovím, bude on první,“ řekl Rosický. Potvrdil také, že Krejčího už nešlo udržet. „Také Láďa měl každé období nabídky, pro nás nastal čas pro jeho odchod teď, dál to bylo neudržitelné,“ doplnil Rosický.

Reprezentant Krejčí po odchodu ze Sparty: Ztratil nejbližšího přítele

Každým dnem sílí hlasy o přestupech dalších hráčů. Vitík, Kuchta, Birmančevič, Vindahl… Ti všichni jsou v hledáčku evropských týmů. Momentálně nejednáme s nikým o žádném další odchodu, ale uvidíme, co se stane. Ohledně posil máme plán delší dobu, ale zatím nejsme blízko k příchodu žádného nového hráče,“ popsal pro klubový web Rosický, který po sezoně přivedl kosovské křídlo Ermala Krasniqiho z Rapidu Bukurešť.

Koho byste v dresu Sparty rádi viděli? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články