V Brně bral fotbalový reprezentant měsíčně 5000 Kč, nyní podepsal smlouvu za 300 milionů

Na svou první profesionální smlouvu nezapomene. Na účet mu měsíčně chodilo pět tisíc korun. Nyní fotbalový reprezentant vydělává stovky milionů.

i Zdroj fotografie: FAČR
                   

Bývalý kapitán Sparty Ladislav Krejčí se po přestupu do španělské Girony finančně zajistil. Letenský klub inkasoval 297 milionů korun, samotný hráč podepsal pětiletý kontrakt. Měsíčně by si podle španělských médií měl vydělat 5 milionů korun. To by za pět let znamenalo pohádkových 300 milionů korun.

Vždycky to v něm bylo

Krejčí podepsal první smlouvu už v patnácti letech. Tehdy ještě jako dorostenec brněnské Zbrojovky. „Je to pořád stejné. Měsíčně bral pět tisíc. Teď už je na tom trochu líp,“ žertoval pro iSport Luděk Zajíc, tehdejší šéftrenér mládeže v Brně, který hráče vedl už jako žáčka. „Viděli jsme to v něm a počítali jsme s ním do budoucna. Proto mě jeho posun nepřekvapil. I když je samozřejmě vždycky otázka, kdo z hráčů to dotáhne až na vrchol,“ uvedl Zajíc.

Nejlépe placeným hráčem v mužstvu, které skončilo ve španělské lize senzačně třetí, ale Krejčí nebude. Podobný příjem v Gironě má útočník Artem Dovbyk, do přestupu Krejčího nejdražší posila v historii. Více v klubu bere pouze host z Barcelony Eric García, kolem 12 milionů měsíčně a další Španěl David López, přibližně 7 milionů.

Krejčí proti Ronaldovi?

Třetí nejdražší hráč Sparty všech dob už má konečně klid na fotbal. O jeho přestupu se mluvilo poslední měsíce. Přesto dokázal dovést letenský celek k zisku doublu. Teď už ho čekají zápasy na fotbalovém Euru. Tam pochopitelně nové angažmá se spoluhráči probírá. „Všichni mi poblahopřáli, jsem za to moc rád. I za to, co mi k tomu řekli moji nejbližší, kamarádi. Taky moc děkuju trenérům a celému realizačnímu týmu tady, jak mi vyhověl. Jak se o mě postarali,“ řekl pro ČTK Krejčí, o jehož předchůdci ve Spartě, kterého agent dotlačil k přestupu do Turecka, jsme také na SportechŽivě psali.

Reprezentant Krejčí po odchodu ze Sparty: Ztratil nejbližšího přítele

O rodákovi s Rosic se mluví jako o jednom z členů základní jedenáctky pro úterní zápas proti Portugalsku. Co říká na to, že naskočí proti věhlasnému Cristianu Ronaldovi? „S Portugalskem proti nám bude stát velká kvalita, hodně kvalitních jednotlivců. Věřím, že naší týmovostí, kterou je český fotbal i celkově národ známý, dokážeme velké věci,“ doplnil pětadvacetiletý Krejčí.

Brněnský odchovanec přišel do Sparty v létě 2019. Nejdřív nastupoval na pozici defenzivního záložníka, pod Priskem se ale přesunul mezi stopery. Krejčí byl platný v obraně, dominoval i v útoku. Ve 148 soutěžních utkáních za Spartu nasázel 44 branek, další tři přidal v 10 startech za národní tým. Kéž by se proti Portugalsku trefil znovu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články