Bývalý kouč Sparty Ščasný kritizuje rozhodčí: Jsou mezi nimi tací, kteří nedělají chyby neúmyslně. Co si myslí o VAR?

Výrazné chyby arbitrů provázely i v podzimní části tuzemskou nejvyšší soutěž. Bývalý trenér Sparty Zdeněk Ščasný kritizuje rozhodčí nejen za několik přešlapů. Jaký je jeho názor na užívání video asistentů rozhodčího?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Penalta pražské Slavie v Ďolíčku, neudělená červená karta obránci Bohemians Davidu Bartkovi v utkání s Teplicemi nebo nevyloučení obránce Zlina Martina Cedidly v Edenu. Komise rozhodčích musela řešit v podzimní části české nejvyšší soutěže řešit hned několik výrazných chyb rozhodčích, které ovlivnily průběhy zápasů. Nepomohl ani zavedený systém asistentů videorozhodčích, kteří mají na vyložené chyby upozorňovat. I kvůli tomu Zdeněk Ščasný kritizuje rozhodčí.

VAR? Obrovské zklamání

Podle bývalého trenéra pražské Sparty, Mladé Boleslavi nebo Teplic je proto současné užívání systému VAR neúspěchem. „VAR je pro mě obrovské zklamání,“ přiznal v rozhovoru pro Radiožurnál Sport. „Je to fantastická věc, ale dělají to lidé. A pokud je někde lidský faktor, tak počítejte s chybami. Hrozně důležité je rozlišit chyby, které jsou neúmyslné a pak chyby, které jsou naprosto evidentní,“ zdůrazňuje.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Ščasný kritizuje rozhodčí a zároveň jedním dechem dodává, že mezi sudími se stále vyskytují tací, kteří se chyb dopouštějí cíleně s úmyslem poškodit jedno z mužstev. „I mezi současnými rozhodčími jsou ti, kteří ty chyby nedělají neúmyslně, když to řeknu slušně. Situace se určitě zlepšila, ale pokud někde půjde o velké peníze, tak jsem bohužel skeptik,“ přiznává pětašedesátiletý stratég, který je aktuálně bez angažmá.

Ščasný: Mladí kluci nejsou na ligu připraveni

Přesto se podle něj situace po příchodu nového šéfa rozhodčích Radka Příhody zlepšuje. „Radek Příhoda je slušný člověk, byl i velmi dobrý rozhodčí a já si ho hrozně vážím. Svoji funkci se snaží vykonávat poctivě. Má pod sebou ale spoustu lidí a problémy vždy půjdou za ním,“ doplňuje s tím, že výchova kvalitních arbitrů trvá dlouho a mladí rozhodčí často nejsou připraveni snášet tlak nejvyšší soutěže.

Dneska je ta doba složitá, protože nastupují mladí kluci, kteří chtějí pískat, ale zatím nejsou připravení na ligu. Je potřeba kontrolovat, odkud ty chyby rozhodčích plynou a VAR by se měl používat podstatně lépe,“ zakončil trenér pro Radiožurnál Sport. Souhlasíte s důvody, proč Zdeněk Ščasný kritizuje rozhodčí?


Jak hodnotíte užívání VARu v české lize?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování