Ronaldo se plete do přestupové politiky Juventusu

Foto: skysports.com

Stará dáma z Turína vstupovala do této sezóny jen s těmi nejvyššími ambicemi. Kromě domácí soutěže chtěla po dlouhých letech konečně okusit úspěch v Lize mistrů. Bohužel ale plány nakonec ztroskotaly, nepomohl ani příchod možná nejlepšího fotbalisty současnosti Cristiana Ronalda. Naděje se tedy momentálně upírají k sezóně následující, v níž se dá očekávat příchod dalších velkých jmen k italskému gigantovi. A jak se zdá, slovo při výběru nových posil bude mít i sám Ronaldo. Vedení klubu totiž předložil seznam posil, se kterými by rád pravidelně nastupoval. Nechá si Pavel Nedvěd a spol. mluvit do přestupové politiky Juventusu?

Ronaldo má v klubu velké slovo

V Juventusu si jsou moc dobře vědomy, jaký poklad se jim před startem aktuálního ročníku podařilo přivést. Vždyť za Ronalda byli ochotni zaplatit skutečně astronomickou sumu. Jenže jak se ukázalo, ani hvězda takového formátu nedokáže úspěchy vybojovat sama. Proto se vedení na Ronalda samo obrátilo s otázkou, koho by si přál přivést do týmu. A Portugalec jejich přání vyhověl. Jaká jména se v seznamu objevila?

Isco

Ronaldo se jako první zaměřil na klub, ve kterém zažil asi nejlepší období své kariéry. V Bílém baletu si s Iscem po herní stránce velice rozuměli. Jeho budoucnost ve Španělsku je nejistá, takže by jej Zidenine Zidane klidně mohl postrádat. Otázkou je, za kolik bude ochotný jej pustit.

Raphaël Varane

Další fotbalista, se kterým se Ronaldo potkal ve službách Realu Madrid. Tento přestup se ale zdá být naprosto nereálný, protože Varaneho si vedení španělského celku pojistilo výstupní klauzulí ve výši 500 milionů eur. Tuto astronomickou částku si nemůže dovolit zaplatit ani tak bohatý klub, jako je Juventus.

João Félix

Félix na sebe upoutal pozornost hattrickem v Evropské lize, kterým pokořil německý Frankrurt. V domácí portugalské soutěži v barvách Benfiky Lisabon také válí. Dostal se do hledáčku mnoha předních evropských klubů. Vydá se vstříc spolupráci s Ronaldem, k němuž je médii přirovnáván?

Federico Chiesa

Konečně se dostáváme zpátky do italské ligy, kde Juventus už několik let vládne. Jednadvacetiletý útočník Fiorentiny Federico Chiesa se letos opravdu předvedl. V rámci Serie A a italské ligy nasbíral dohromady 12 gólů. Kariéru má navíc teprve přes sebou.

Kostas Manolas

Zkušený sedmadvacetiletý bek AS Řím pravidelně odvádí vyrovnané výkony. Je považován za jednoho z nejlepších obránců italské nejvyšší soutěže. Juventus by za něj musel zaplatit 36 milionů eur.

Tanguy Ndombélé

Mladík z francouzského Lyonu zazářil v letošním ročníku Ligy mistrů. O záložníka stojí mimo jiné i Real Madrid. Bude nabídka od Juventusu lákavější? S Ronaldem by si v jednom týmu chtěl zahrát asi každý.

Foto: skysports.com