Roman Hubník se vrací do Olomouce!

Roma Hubník v dresu FC Viktoria Plzeň. Zdroj: news.leportale.com

Fotbalový obránce Roman Hubník bude příští sezónu hrát za nový klub SK Sigma Olomouc. Na Hané by měl tento šestatřicetiletý stoper podepsat smlouvu na dva roky!

Odchovanec hanáckého klubu

Roman Hubník se narodil v Halenkově a začal hrát za mládežnický klub TJ Tatran Halenkov. Svoji profesionální kariéru začal v týmu SK Sigma Olomouc v roce 2002. Začal se probojovávat do základní sestavy a v ročníku 2004/2005 naskočil do 26 zápasů. Svoje kvality potvrzoval i v dalších dvou ročnících a toho si všiml ruský tým FC Moskva. V roce 2007 přestoupil do ruského týmu, ale žádný velký úspěch tam nezaznamenal, jelikož ve dvou sezónách nastoupil pouze k 8 zápasům.

 

Neúspěšná ruská mise a hostování

Ruský tým se proto rozhodl poslat Romana Hubníka na hostování, kterého v roce 2009 využila pražská Sparta. Dalším týmem, který využil jeho služby v rámci hostování, byl německý klub Hertha BSC. Nakonec se hostování Romana Hubníka v německém klubu změnilo na přestup.

Přestup Romana Hubníka do Herthy BSC. Zdroj fotografie: alchetron.com

Návrat do Česka a velká jízda!

V roce 2013 se vrací Roman Hubník do české ligy, jelikož si ho jako nadějného stopera vyhlídla FC Viktoria Plzeň. Viktorii Plzeň výrazně pomohl ke třem titulům, Lize mistrů a také nosil kapitánskou pásku.

Roma Hubník v dresu FC Viktoria Plzeň. Zdroj fotografie: news.leportale.com

Jaké má s ním plány Sigma Olomouc?

Již delší dobu se mluví o tom, že by rád odešel ze Sigmy pětadvacetiletý stoper Václav Jemelka, který byl velice nespokojen, když mu na podzim klub odchod nedovolil. Příchodem Romana Hubníka by byl pravděpodobný Jemelkův odchod a Hubník by nahradil jeho místo v základní sestavě. S Vítem Benešem by tvořil nejstarší stoperskou dvojici v příští sezóně.