Gesto bylo pro Xaviho, ne pro rozhodčího, říká Lewandowski. Disciplinárka mu neuvěřila, hvězdu čeká dlouhá pauza

Po vyloučení v Pamploně udělal Robert Lewandowski při odchodu ze hřiště gesto, za které ho čeká trest. Flastr dostala i další hvězda Barcelony.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Poslední zápas španělské LaLigy před přestávkou na mistrovství světa se hvězdnému útočníkovi Barcelony nepovedl. Už v 31. minutě byl Robert Lewandowski v Pamploně po druhé žluté vyloučen. Mimochodem šlo o teprve třetí červenou za celou jeho kariéru. Při odchodu ze hřiště si polský snajpr neodpustil gesto, které následně rozhodčí Gil Manzano zaznamenal do zápisu o utkání jako pohrdavý přístup k rozhodčím.

Co stálo v zápise?

„Při vyloučení a když mířil k východu ze hřiště, hráč dvakrát udělal gesto nesouhlasu s rozhodnutím rozhodčího, spočívající v přiložení prstu k nosu a následném namíření palce na rozhodčího. Když byl připraven, aby opustil hrací plochu, znovu gesto zopakoval s pohledem na asistenta rozhodčího č. 1 a před čtvrtým rozhodčím,“ cituje španělský deník Marca ze zápisu.

iZdroj fotografie: FC Barcelona

Robert Lewandowski se snažil vysvětlit, že gesto směřoval na trenéra. „Pokud se mě ptáte na to gesto, je to trochu legrační, protože minulý týden jsem mluvil s Xavim, s trenérem, a bavili jsme se o tom, že pokud bych v budoucnu viděl žlutou kartu, tak abych byl opatrný, protože bych mohl vidět druhou a jít ven. Bylo to pro Xaviho, ne pro rozhodčího,“ prohlásil polský útočník, který po letním přestupu z Bayernu nastřílel za Barcelonu 18 gólů.

Lewa dostal 3 zápasy, Piquého trest nebolí

Disciplinárka jeho vysvětlení nepřijala a Lewandowskému vystavila stopku na tři zápasy. Španělská elitní soutěž začíná po mistrovství světa na Silvestra. Nejlepší kanonýr LaLigy přijde o domácí derby s Espanyolem. Xavi s ním nemůže počítat ani na hřišti Atlétika Madrid a v duelu s Getafe. Zápas s Betisem (měl se hrát 15.1.) fotbalová asociace odložila kvůli španělskému superpoháru. Na hřiště se tak podle všeho vrátí Robert Lewandowski až 29. ledna.

V duelu s Osasunou viděl červenou kartu také Gerard Piqué, který se v civilu o poločase ostře pustil do rozhodčích. Podle deníku Marca měl rozhodčímu říct: „To je k***a ostuda, vys**l jsem se na tvoji z*****nou matku“. Od disciplinárky dostal Piqué trest na čtyři zápasy, což ho ale nemusí tížit. Mezitím totiž legenda Barcelony ukončila kariéru.

Potrestala disciplinárka Lewandowského oprávněně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články