Loučení bez ovací. Proč byl Lewandowski v Bayernu respektován, ale nemilován?

Jeden z nejlepších útočníků na světě se rozloučil s Bayernem a zamířil do Barcelony. I když Robert Lewandowski s klubem získal devatenáct trofejí, odcházel bez ovací. Nejsou za tím jen zvláštní výroky do médií z poslední doby.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přestože se Robert Lewandowski nesmazatelně zapsal do historie Bayernu, nebudou na něj v Mnichově vzpomínat se slzou v oku. Jak je to možné u hráče, který jen v uplynulé sezóně nastřílel 50 gólů? „Na budování bližšího vztahu s fanoušky nikdy nebyl. Vždy se jako perfektní profesionál soustředil na své výkony a střílení gólů. Na nějaké bratříčkování a budování vztahu s komunitou zkrátka neměl čas,“ napsal německý publicista Raphael Honigstein pro The Athletic.

Důvodů, proč si Lewandowski nikdy nenašel cestu do srdcí fanoušků, je ale více. Ať by gólů nastřílel sebevíc, nikdy nebude mít takovou auru jako třeba Thomas Müller. Nikdy nebude tak oblíbený. Není tak otevřený, zábavný, není odchovanec. I když podával grandiózní výkony, nikdy jste u Lewandowského neměli pocit, že by vykrvácel pro klubové barvy,“ uvedl pro Football Club analytik Ábel Meszáros. Polský reprezentant má přitom v Bayernu neskutečnou bilanci 344 gólů ve 375 utkáních.

iZdroj fotografie: FC Barcelona

Dalším rozměrem je herní styl, který bavorskému klubu ordinuje trenér Julian Nagelsmann a Lewandowskému příliš nesedí. Pro něj bylo ideální, když byl trenérem Hansi Flick. Byl to fotbal dynamický, neustále naháněli míč, s trochou rizika. Občas inkasovali, ale o to více gólů dali a Lewandowski z toho těžil. Nagelsmann se více soustředí na výstavbu hry a držení míče, takže z toho útočník tolik neprofituje,“ dodává Meszáros.

Potřeboval Lewandowski novou výzvu?

Mohl navíc vyhlášený kanonýr ztratit v Německu motivaci? Dost možná. Titul berou fanoušci jako samozřejmost a v souboji o krále střelců Bundesligy nemá konkurenci. Barcelona nabízí Lewandowskému nové výzvy. Nikdy se netajil tím, že ho angažmá v La Lize láká a zvedající se Barca s ním bude mnohem silnější, než v uplynulém ročníku. Na dálku navíc může soupeřit s Karimem Benzemou. I El Clásico tím dostane nový náboj.

Vztah klubu s hráčem v posledních letech značně ochladl. Mohla za to kontroverzní prohlášení Lewandowského do médií, vinu ale nesou obě strany. Nakonec vše vyústilo v to, že si snajpr doslova vydupal odchod do Barcelony. A když se konečně kluby domluvily, neodcházel jako legenda. Vzhledem k tomu, co v dresu Bayernu dokázal, to rozhodně bylo na místě. Až bude v Bayernu končit třeba Thomas Müller, zkuste si porovnat atmosféru s odchodem Lewandowského.

Dá Lewandowski i v Barceloně v příští sezóně 50 gólů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koupili si vysněný dům v oblíbené lokalitě, na zahradě našli zakopané auto s hrůzným nálezem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší