Český reprezentační brankář prozradil, co se dělo při oslavě s miliardáři z Liverpoolu. Trochu se to zvrtlo

Není moc českých hráčů, kteří by zažili to, co on. Brankář české reprezentace zakusil oslavy fotbalových boháčů Liverpoolu po zisku trofeje.

i Zdroj fotografie: Liverpool FC
                   

Patrik Berger, Vladimír Šmicer a Milan Baroš s Liverpoolem vybojovali několik prestižních pohárů. Šmicer s Barošem dokonce vyhráli i Ligu mistrů a jsou právem legendami slavného týmu. Ale žádný z nich neměl tu čest křepčit s ligovou trofejí. Vychutnal si to až donedávna poměrně neznámý český gólman, který je však nyní již součástí národního výběru na Euru v Německu.

Jaroš odchytal jediný zápas

V roce 2020 byl u mistrovských oslav Vítězslav Jaroš, který je z Liverpoolu v současnosti na hostování v rakouském Sturmu Graz. V osmnácti letech zblízka sledoval to, co ještě žádný Čech nepoznal. A to měl v tu dobu za první tým Reds odchytaný jediný přátelský zápas. Nyní je z něj jedna z největších nadějí českého fotbalu a budoucí reprezentační jednička. O jeho spoluhráči, který podepsal smlouvu za 300 milionů jsme psali na SportechŽivě.

Talentovaný brankář prozradil, jaké to bylo slavit po boku liverpoolských boháčů. V týmu byly hvězdy, které vydělaly miliardy. Slavili však jako malí kluci. „Bylo to jako na silvestra. Jak zazněla píšťalka posledního zápasu, všechno vypuklo a trochu se to zvrtlo. Všichni začali slavit, poskakovat, tryskalo šampáňo, každý byl dojatý. Nádherný zážitek,“ pospal tehdy Jaroš pro iDnes.

Vedle Salaha či Firmina

V kádru Liverpoolu figurovali například Mohamed Salah, Sadio Mane, Roberto Firmino, Virgil van Dijk, Allisson Becker či trenér Jürgen Klopp. A vedle nich vyjukaný junior, který začínal s velkým fotbalem v Příbrami. „Bylo vidět, jak moc trofej pro Kloppa znamená,“ líčil Jaroš, jehož si v roce 2011 stáhla do Prahy Slavia. V ní vyrostl v perspektivního hráče. Za dalších šest let už Jaroš podepsal smlouvu s Liverpoolem. V mládežnickém týmu ho tehdy vedl miláček tribun Steven Gerrard.

Cristiano Ronaldo se před bitvou s českým národním týmem na Euru znovu uchýlil k bizarním rituálům

Brzy ho mezi sebe vzaly opory Liverpoolu, s nimiž často trénoval. A když došlo na oslavný večírek, musel s nimi. „Bylo to po dlouhé době poprvé, co jsme se jako tým sešli mimo hřiště takhle pohromadě. Všichni měli negativní testy na koronavirus, takže jsme věděli, že je to bezpečné. Slavit titul s nejlepším klubem na světě, to je pro mě něco neskutečného,“ dodal pro iDnes Jaroš, který na Euru v Německu ve dvaadvaceti letech sbírá další cenné zkušenosti.

Oslavy zažil i letos. Se Sturmem získal ceněný double. A tentokrát už byl jednou z klíčových postav týmu. Téměř v každém druhém zápase v jarní části, na kterou z Liverpoolu přišel, udržel čisté konto. „Šlo vidět už před posledním zápasem, že celé město fotbalem žilo. Sturm po 25 letech získal double, po 13 letech vyhrál ligu. Větší úspěch už udělat nejde,“ řekl Jaroš pro Deník. Po Euru se vrátí do Liverpoolu, kde se znovu porve o angažmá. Otevře po sezoně další šampaňské?

Dovedete si představit oslavu se Salahem a Firminem? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články