První posily pro Teplice přichází s nemalým očekáváním

Foto: sport.cz

Pokud bychom v uplynulé sezóně domácí nejvyšší soutěže hledali hlavního poraženého, jistě by naše zraky skončily kromě jiných také na adrese fotbalových Teplic. Těm se závěr ročníku opravdu hrubě nevydařil, až do poslední chvíle se tamní členové vedení a fotbalisté klepali o to, jestli dokáží zůstat mezi kluby neohroženými sestupem do nižší ligy. To se nakonec vydařilo, nicméně výsledky závěrečných zápasů rozhodně nejsou chvályhodné.

Po ostudné prohře 8:0 na teplickém stadionu se představitelé klubu rozhodli, že tým potřebuje razantní čistku. O tom, jací hráči již odešli, jsme vás informovali v jednom z dřívějších článků. Nyní vám přinášíme opačný pohled na věc, tedy výčet fotbalistů, kteří přicházejí spasit uvadající celek.

Jakub Mareš se vrací domů

Odchovanec Teplic Jakub Mareš se rozhodl pro návrat ke kořenům, kde naposledy působil před dlouhými sedmi lety. Od té doby si prošel několika tuzemskými i zahraničními anabázemi. Jeho domovem bylo na krátký čas Ústí nad Labem, Slovácko, AC Sparta Praha, Mladá Boleslav či Dukla Praha. Poté dva ročníky strávil na Slovensku, kde vystřídal kluby MFK Ružomberok a ŠK Slovan Bratislava a dohromady za ně nastřílel rovných 30 gólů. Dosud poslední zahraniční štací pro něj byl polský Zagłębie Lubin, kde si střihl 15 zápasů, v nichž posbíral čtyři branky. Smlouvu s celkem z rodného města podepsal na tři roky.

Dvaatřicetiletý útočník by měl v Teplicích plnit důležitou roli, což potvrdil také sportovní ředitel tamního klubu Štěpán Vachoušek slovy:

„Kuba je naším odchovancem a věříme, že kromě svých ofenzivních kvalit bude plnit také roli jednoho z lídrů v rámci naší kabiny. Hledali jsme vítězný typ se vztahem ke klubu, a to se podařilo.“

Manel Royo vyztuží obranné hráze

Vedení Teplic se rozhodlo sáhnout také do řad cizinců a první oznámenou posilou jiné národnosti se tak stal Španěl Manel Royo. Ten má za sebou několik angažmá v nižších španělských soutěžích, tím posledním se mu stala zkušenost z třetiligového Barakaldo. Ještě předtím nastupoval za B-tým Espaňolu Barcelona či Vallaloidu, kde v raném mládí fotbalově vyrůstal.

O pětadvacetiletého krajního obránce vedení Teplic hodně stálo, dokonce se na něj několik přijelo podívat osobně. Během dvou let, na něž podepsal smlouvu, by se měl stát jedním z důležitých článků základní sestavy, obrana totiž letos opravdu hořela. Teplický kouč Stanislav Hejkal si od něj hodně slibuje:

„Manel je technicky vybavený hráč, který chce hodně hrát na míči. Má dobrou přihrávku do kolma i kvalitní centr. V mládeži hrával středního záložníka, což mu pomáhá v dnešním fotbale, kde týmy hledají technicky dobře vybavené beky. Navíc je variabilní, je použitelný v systému na tři i na čtyři obránce.“

Uspějí první dvě letní posily v nadcházejícím ročníku a pozvednou nevýrazné Teplice zpátky mezi české elitní kluby? Nechejme se překvapit, stejně jako v případě dalších posil, které představitelé celku i nadále loví.

Foto: sport.cz