Problémy kapitána Součka s kolenem jsou dlouhodobé, trenér prozradil varianty na Gruzii

Český kapitán Tomáš Souček koleno v pořádku rozhodně nemá. Jeho pokračování na turnaji může dopadnout jakkoliv. Trenér naznačil další plány.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Už před turnajem to nevypadalo dobře. Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Souček se na tréninku vyhýbal kontaktní hře, ulevoval si, jak to jen šlo. A zápas s Portugalskem (1:2) jen potvrdil, že jeho koleno určitě není v pořádku. Už na konci prvního poločasu si sedl na trávník a musel bolest rozdýchat. Zápas ale dohrál.

Rozladěný trenér Hašek

Po porážce nechtěl nikdo nic bližšího říct. „V tuto chvíli nemám zprávy od doktorů, že by byl nějaký hráč zraněný,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci evidentně rozladěný hlavní kouč Ivan Hašek. Aby nebyl. V nastavení přišel o cennou remízu a ještě hrozí, že nebude moct využít služeb nepostradatelného hráče a vůdce týmu.

Obavy se totiž potvrzují. Nyní totiž asistent trenéra Jaroslav Köstl prozradil, že problémy Součka už nějakou dobu trvají. „Tomáš má dlouhodobě určitý diskomfort v koleně, v zápase se to trošku projevilo,“ řekl opatrně Köstl. „Znám Tomáše z kabiny deset let. Takže kdyby to nebylo úplně na sto procent, do zápasu by nešel. Na druhou stranu kdybych si měl vsadit na to, jestli bude hrát, tak myslím, že určitě hrát bude. Je to bojovník a určitě tým nebude chtít nechat ve štychu,“ nastínil Köstl, který se se Součkem zná ze společného působení ve Slavii.

Souček v péči doktorů

Souček s dalšími hráči, kteří odehráli zápas proti Portugalsku, včera absolvoval regenerační trénink a je nadále v péči lékařů. Máme tady top medical tým, starají se o něj,“ prozradil Köstl. „Jeho zatížení v tréninku řešíme hlavně po dohodě s medical týmem. Uvidíme, teď aktuálně si na žádnou potíž úplně nestěžuje,“ řekl Köstl, který v týmu mírní dva emotivnější hráče, jak jsme také psali na SportechŽivě.

Fotbalovému Česku se zhroutil svět. Přišel o kapitána, největší hvězdu i vysněný zápas

Českou reprezentaci čekají ve skupině ještě dva zápasy, v sobotu se utká od 15:00 s výběrem Gruzie a 26. června ve 21:00 s Tureckem. Jaké změny v sestavě nastanou, odmítli trenéři prozradit. „Máme teď čtyři dny na to, abychom se připravili na další zápas. K nějakým změnám dojde,“ dodal Hašek.

Věříte, že se dá Souček dohromady? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články