Priskeho kolečko? Za mě je to čistokrevné divadlo, prohlásil Martin Hašek. Český fotbal je podle něj toxické prostředí

Divadlo, kalkul a pokrytectví. I takovéto výrazy použil bývalý hráč a trenér Sparty Martin Hašek, když rozebíral pozápasový rituál Letenských.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Jako hráč se Spartou získal pět titulů a poté ji také trénoval. Martin Hašek je známý i tím, že dokáže trefně glosovat situace z fotbalového prostředí a nebojí se přitom ani ostřejších názorů. Co si například myslí o čerstvé posile Letenských z Manchesteru United? Pro mě to bylo překvapení, protože jsem už před půl rokem četl, že mají přebudovaný kádr. A najednou koupí na poslední chvíli brankáře,“ zmínil Hašek v pořadu TIKI-TAKA.

Brát něco na sebe? V Česku raději ne

Gólman Matěj Kovář naskočil v pozici jedničky hned do zápasu v Teplicích. Po remíze 2:2 bral druhou inkasovanou branku na sebe. „Nemyslím si, že by to nutně měl brát na sebe, protože není moc dobré brát v českém fotbale něco na sebe. Ale za dané situace, stavu a času ta rozehrávka nebyla vhodná. Navíc Höjer se nenacházel v dobrém postavení. Byl sice sám, ale zády a nebyl roztažený. Ten míč nechtěl, jeho to překvapilo. To, jak zareagoval, potom byla zas Höjerova chyba, ale ten řetězec spustil gólman,“ rozebral situaci Hašek.

iZdroj fotografie: Bohemians Praha

Později se bývalý reprezentant vrátil k tomu, proč v českém fotbale není dobré brát něco na sebe. Český fotbal je toxické prostředí a v něm se nemůžete chovat stejně jako ve zdravém prostředí,“ je přesvědčený Hašek, který odehrál v české nejvyšší soutěži 204 zápasů. Většinu z této porce absolvoval v dresu Sparty. Když ji pak v sezóně 2011/12 trénoval, po podzimní části měli Letenští bilanci 16-1-3. V aktuálním ročníku odehráli borci v rudých dresech poloviční porci duelů s bilancí 3-5-2.

Divadlo, kalkul a pokrytectví

Na tým Sparty se tak snáší kritika ze všech stran. Martin Hašek se zaměřil na pozápasový rituál, kdy si trenér Brian Priske svolá na hřišti všechny hráče do hloučku a má k nim krátký proslov. Za mě je to čistokrevné divadlo. Tohle klekání, hloučky a obcházení… Chápu, že v určité situaci má nějaké gesto logiku a když je to ze srdce, tak to má smysl. Když už to nejde ze srdce, ale z hlavy, je to kalkul a v podstatě pokrytectví, tak v ten moment už to nemá žádnou hodnotu,“ podotkl Hašek.

Může za to, že se Spartě nedaří, trenér Brian Priske nebo Tomáš Rosický?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články