Na Letnou míří posila z Manchesteru United. Vůbec jsem neváhal, řekl k nabídce Sparty Matěj Kovář

V průběhu posledních hodin letního přestupového okna získalo vedení Sparty posilu z Manchesteru United. Jaká jsou první slova Matěje Kováře?

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

V poslední den přestupového okna získala Sparta posilu mezi tři tyče. Brankář Matěj Kovář odešel do Anglie už v 17 letech. „Musel jsem se osamostatnit, opustit rodinu, opustit kamarády, a to bylo asi to nejtěžší. Nabídku od Manchesteru United ovšem nedostáváte každý den, takže jsem se rozhodl pro tuto cestu a zpětně jsem rád, že jsem tak udělal,“ přiznal v rozhovoru pro web Sparty gólman, který patří k oporám české reprezentační jedenadvacítky.

Nejlepší nabídka na stole

Proč se rozhodl vyměnit Old Trafford za Letnou? Aby se dostal do branky, protože v áčku Manchesteru United vysedával na lavičce. Byla to nejlepší nabídka, kterou jsem dostal. Když jsem poprvé o této možnosti slyšel, vůbec jsem neváhal a mým jediným cílem bylo dostat se na Letnou. Chtěl bych se samozřejmě dostat do základní jedenáctky a dokázat, že si tuhle šanci zasloužím. Také bych chtěl Spartě co nejrychleji pomoct dostat se tam, kam patří, tedy na první místo,“ zmínil rodák z Uherského Hradiště.

Brankář vysoký 196 centimetrů v minulé sezoně chytal za U23 tým Manchesteru United a v jedenácti utkáních inkasoval čtrnáct gólů. Odehrál také šest duelů v League One, ve které v dresu Burtonu udržel čtyřikrát čisté konto. A jak vidí sám sebe? Asi bych se popsal jako klidný brankář, typologicky dobrý na balonu. Nejsem špatný ani na čáře. Rád dominuju ve vápně a chodím si pro centry. Jako největší přednost bych vypíchl právě hru nohama, o které bych řekl, že mě zdobí,“ uvedl Kovář.

Učit se od De Gey? Splněný sen

Posila Sparty se v Manchesteru United učila od Davida De Gey. „Já byl od malička fanoušek United. Když tam přišel právě De Gea, tak jsem ho začal víc pozorovat, jelikož to bylo zrovna v období, kdy jsem začínal být gólmanem. Klukovské sny se plní a když jsem dostal příležitost s ním trénovat, tak se splnil jeden i mně. Bylo to něco neuvěřitelného. Podle mě to je jeden z nejlepších brankařů na světě. Bylo úžasné s ním být v každodenním kontaktu,“ dodal gólman, který přichází na hostování do konce sezony.

Je Matěj Kovář lepší než Holec s Hečou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Neetické jednání policie při silniční kontrole: Řidiči se před „vydíráním a šikanou“ brání instalací autokamer
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Situace s bydlením se pro Čechy ještě zhorší: Nájmy půjdou nahoru, hypotéky zůstanou nedostupné
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla