Priske o posilách ze zahraničí: Mezinárodní kvalita byla nezbytná. Jakou má vizi?

Dánský stratég na lavičce pražské Sparty Brian Priske otevřeně promluvil o nových zahraničních posilách. Jakým způsobem chce dále zlepšovat kádr?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Na pražské Letné se ještě před startem zimní přípravy hlásily hned čtyři zahraniční posily. Do Sparty přestoupil finský záložník Kaan Kairinen z norského Lillestromu a albánský reprezentační středopolař Laci Qazim z francouzského Ajaccia. Mužstvo posílí také hráči, kteří budou v klubu na hostování. Priske může počítat se službami srbského obránce Lazia Řím Dimitrije Kamenoviče a australského záložníka Cádizu Awera Mabila.

V průběhu sezony jsme si dělali další analýzu a řekli si, jaké posily potřebujeme. Jsem moc spokojený, že naše transfery byly dokončeny před odjezdem na soustředění,“ komentoval brzké posílení dánský stratég Brian Priske na tiskové konferenci. Sparta podle něj herně míří správným směrem, přesto bylo potřeba zvýšit kvalitu kádru. „Jsem opravdu šťastný za to, jakou kvalitu jsme nyní získali,“ míní a jedním dechem dodává, že nehledí na národnost hráčů.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Nezáleží na tom, jestli jsou hráči z Česka nebo z ciziny. Přinesli jsme ale do týmu nezbytnou mezinárodní kvalitu,“ uvedl Dán. Na druhé straně podle něj zahraniční hráči musí přinést „něco nového“ do hry týmu. „Nikdy ale nezměníme českou kulturu klubu a budeme ji chránit. Je ale potřeba také pohled ze zahraničí. Zahraniční hráči vytváří konkurenci. Všichni ale pracujeme dohromady,“ zdůraznil s tím, že všechna nová jména jsou jeho ideálními posilami.

Priske: Kamenović bude potřebovat čas

Podle svých slov totiž hledal hráče, kteří mají zkušenosti s mezinárodním fotbalem. „Kamenoviće už klub nějakou dobu sledoval, je velmi dobrý na levé straně obrany. Rozvíjel se v Laziu. Bude asi potřebovat nějaký čas,“ uvedl s tím, že dobře zná také schopnosti Australana Mabila. „Hrál na mistrovství světa, je to týmový hráč do ofenzivy i defenzivy,“ podtrhuje krátce.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Laci je záložník, který má opravdu rád hru s balonem,“ přiznává a dodává, že finský záložník Kairinen má vysoký potenciál. „Kaana také trochu znám z Dánska. Hodně se v předchozích letech zlepšil. Také může hrát na více postech,“ zakončil. Nové posily se poprvé představí v přípravných utkáních Sparty již za několik dní. Ještě před pokračováním ligy na konci ledna se Priskeho svěřenci utkají s rakouským Salzburgem a německým Norimberkem.

Je Priskeho vize správná?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí