Příbram údajně usiluje o Karla Jarolíma

Foto: espn.co.uk

Nepovedený start do jarní fáze sezóny a nepříliš přesvědčivé výsledky na podzim stáli trenéra Romana Nádvorníka místo na lavičce 1. FK Příbram. Jaroslav Starka na oficiálních klubových stránkách prohlásil, že rozhodnutí odvolat kouče nebylo osobní, ale je to rozhodně jednodušší, než vyhodit dvanáct hráčů. V médiích se prakticky okamžitě začaly objevovat spekulace, kdo pana Nádvorníka ve funkci nahradí. Nejvíce se pak skloňuje jméno Karla Jarolíma, jenž má se středočeským klubem společnou minulost. Právě tady totiž před 22 lety rozjel svou bohatou kariéru.

Odvolání Nádvorníka bez rezervního plánu

Série patnácti zápasů bez výhry (a šesti proher v řadě) byla jasným signálem, že v Příbrami to prostě nešlape. Tristní výsledky nakonec odnesl trenér Roman Nádvorník, jehož klub v průběhu úterý odvolal. Prezident Jaroslav Starka na oficiálních stránkách prohlásil, že rozhodnutí nebylo osobní a s koučem má i nadále dobré vztahy. Nějaká reakce nicméně přijít musela a vyhodit lodivoda je přeci jen jednodušší, než se zbavit většiny fotbalistů v kádru:

„Děkuji trenéru Nádvorníkovi za jeho práci pro náš klub. Společně si rozumíme, ale bohužel nemáme výsledky a nemohu vyhodit 12 hráčů. Proto jsme se rozhodli, že naše spolupráce k dnešnímu dni končí.“

Spontánní rozvázání spolupráce s Nádvorníkem učinil klub bez toho, aniž by si předem připravil nějaký záložní plán. Tým tak do nejbližšího ligového zápasu povede dosavadní asistent Petr Čuhel, který však nabídku na vyšší pozici údajně odmítl. Prý se na dlouhodobou spolupráci momentálně necítí. Co ale bude dál? U Litavky se možná schyluje ke speciální akci, v níž hlavní roli sehraje rodina Karla Jarolíma.

Zkušený trenér bez angažmá má zachránit Příbram

Třiašedesátiletý Karel Jarolím působil dlouhé roky jako záložník v českém fotbalovém prostředí a za sebou má navíc i dvě angažmá ve francouzských klubech. Když dosáhl hraničního věku pro odchod do sportovního důchodu, na fotbal rozhodně nezanevřel a začal fungovat jako trenér. Dlouhé roky působil na Slavii, zkušenosti sbíral i ve Štrasburku a po dobu dvou let vedl český reprezentační výběr mužů. Poslední štaci zaznamenal v Mladé Boleslavi, kde se roku 2018 rozloučil.

Jestlipak si ještě pamatuje, jaká byla první mise Karla Jarolíma jako hlavního kouče? Hádáte správně, první krůčky prodělal v klubu FC Dukla, jenž byl později přejmenován na 1. FK Příbram. Je tedy vysoce pravděpodobné, že dávná spolupráce mezi Jarolímem a Starkou bude v následujících týdnech obnovena. Pokud však trenér nabídku odmítne, nabízí se ještě jedna neméně zajímavá varianta.

Jarolím je totiž hlavou slavné sportovní rodiny. Jeho synové David a Lukáš dosáhli ve světě fotbalu taktéž velkých úspěchů a momentálně už oba aktivně nehrají. Pokud by jejich otec odmítl, mohli by se na lavičku Příbrami postavit společně s tím, že by bylo potřeba angažovat ještě někoho s trenérskou profi licencí. A tou disponuje zmíněný asistent Petr Čuhel. Všechno to do sebe pěkně zapadá, nemyslíte?

Foto: espn.co.uk