Prezident Barcelony Laporta promluvil o spojení Kyliana Mbappého a katalánského klubu

Nejvyšší představitel Barcelony Joan Laporta se vyjádřil k možnosti získání Kyliana Mbappého na Camp Nou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Francouzský útočník ve službách Paris Saint-Germain Kylian Mbappé se v létě stane volným hráčem a spekuluje se o jeho budoucnosti. Podle španělského deníku AS je nejpravděpodobnější odchod do Realu Madrid, který má o třiadvacetiletého hráče zájem dlouhodobě. Zdroje L’Équipe však uvádějí, že ve hře o největší hvězdu vycházející generace je také katalánská Barcelona.

To však nepřímo popřel prezident klubu Joan Laporta. „Spekulace a velké přestupy nejlepších hráčů jsou součást fotbalu. Já se přesto do spekulací pouštět nebudu. Kdybych to udělal, jen bych poškodil zájmy našeho klubu,“ uvedl pro Mundo Deportivo. „Doufám, že všichni rozumí tomu, že prioritou je pro nás tým a jeho soudržnost na všech postech. Nehodlám se účastnit vychvalování hráčů, kteří budou zastiňovat tým,“ pokračuje prezident.

iZdroj fotografie: Reuters

Po našem vítězství na půdě Realu Madrid se objevila řada informací o našem spojení s Mbappém, ale to je jen část fotbalového showbusinessu. Nemám, co víc bych k tomu dodal,“ míní Laporta. Zároveň svým vyjádřením uklidnil fanoušky, kteří očekávají i přes finanční problémy klubu velké letní příchody. Ty totiž nejsou podle šéfa katalánského klubu aktuálně na stole.

Laporta: Každý přestup musí být funkční

Nehodlám ohrozit instituci přestupy, které bychom neudělali, ani kdybychom byli finančně zdraví. Nehodláme se zbláznit a začít bláznit,“ zdůraznil. „Rád bych členy a fanoušky našeho klubu uklidnil a ujistil je, že nebudeme bezhlavě spouštět finanční operace tohoto rozsahu,“ uvedl Laporta a dodal, že Barcelona je stále značkou, po které sami hráči touží. Nyní se však budou muset přizpůsobit finančně ohraničeným možnostem klubu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Většina hráčů chce do Barcelony přijít, protože se jim líbí klub, tým, naše filozofie, náš způsob práce a způsob, jakým chápeme fotbal. To je dobře a je to něco, co vidíme pravidelně. Ale dnes se budou muset přizpůsobit výši platů v Barçe. Každý přestup totiž musí být funkčním v rámci ekonomické struktury klubu, abychom mohli i nadále působit tam, kde chceme,“ zakončil prezident katalánského velkoklubu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund