Předzvěst Sorovy cesty? Pražská Slavia hlásí novou posilu, z útoku Baníku získala kanonýra

Pražská Slavia hlásí novou posilu. Do Edenu míří teprve osmnáctiletý talent ostravského Baníku s ligovými zkušenostmi.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Trasa Bazaly – Eden patří v posledních dnech k nejdiskutovanějším. Pražská Slavia totiž v současnosti jedná o příchodu nigérijského útočníka Yiry Sora, který jako střídající hráč na podzim v barvách ostravského Baníku zářil. Pokud jednání dopadnou úspěšně, jednadvacetiletý mládežnický reprezentant své země se zapíše mezi nejvýraznější přestupy tohoto transferového okna.
Ostravský Baník totiž nechce pouštět svou hvězdu s velkým potenciálem lacino. Ve fotbalových kuloárech se tak spekuluje o částce přesahující 30 milionů korun, Slezané navíc chtějí i procenta z dalšího přestupu a hráčskou kompenzaci. Tou by se podle informací iSport.cz měl stát aktuálně zraněný univerzál Ladislav Takács, ve hře je také příchod mladého talentu sešívaných Filipa Blechy, který před dvěma týdny přestoupil do Edenu z Vlašimi.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Ještě před možným uzavřením jednání o příchodu Sora se však rýsuje jiný přestup na této trase. Podle zdrojů iSport.cz by měl do Edenu zamířit teprve osmnáctiletý talent Baníku Daniel Šmiga. Mládežnický reprezentant, který v loňském ročníku odehrál v A-týmu celkem osm desítek minut, v letošní sezóně šanci nedostal. „Je hotovo, brzy by to mělo být oficiální,“ tvrdí zdroje.

Mohl odejít i zadarmo

Šmiga přitom měl patřit k nastupující generaci ostravských odchovanců, na kterých chtěl Baník stavět. Přesto se s klubem nedokázal domluvit na nové smlouvě a půl roku před koncem kontraktu tak míří do Slavie. „Jedná se o nejlepší možnou variantu, navíc férovou. Žádná krádež, přeplácení nebo něco podobného,“ cituje iSport.cz své zdroje obeznámené s celou situací.


iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Osmnáctiletý talent totiž mohl již v červenci přestoupit k sešívaným jako volný hráč a klub by za něj posléze musel zaplatit jen tabulkové výchovné. Takto Baník získá i finanční kompenzaci. „Baník sice neustále vyhlašuje, že hráče do Prahy prodávat nebude, ale další jaro na Bazalech by bylo kontraproduktivní pro všechny strany. Takže kývl a nakonec jsou všichni spokojení,“ doplňují.

Zároveň tak může jít o předzvěst Sorovy cesty a důkaz, že linka mezi vedením moravskoslezského celku a úřadujícím ligovým šampionem funguje. Obě strany však mají na dokončení přestupu čas, do ukončení tohoto přestupového okna totiž zbývá téměř měsíc.

Zdroj: iSport, efotbal

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak hudba v autě ovlivňuje naši jízdu: Sníží spotřebu Jarek Nohavica, Beethoven nebo Eminem?
ArmádníZpravodaj.cz
Britové tvrdí, že Rusové ztratili třetinu nasazených sil, sociální sítě se hemží enormními ztrátami okupantů, ale úplné vítězství je mlhavé
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky