Trápení je u konce, rok po falešném obvinění obránce Sparty zazářil. Z Letné přitom mohl odejít

V základní sestavě Sparty se obránce Jan Mejdr objevil poprvé od loňského srpna. Asistencí na vítězný gól umlčel kritiky a dal zapomenout na zcela vymyšlenou kauzu.

i Zdroj fotografie: sparta.cz
                   

Od návratu do Sparty to má Mejdr složité. A nejde jen o v poslední době malou herní vytíženost, kvůli které byl ve hře i jeho přestup do jiného klubu. „Samozřejmě je to hodně těžké. Ale já jsem se nějak rozhodl a myslím si, že kdo zná průběh mé kariéry, tak ví, že jsem si prožil horší situace, než bojovat o místo v nejlepším klubu v Česku,“ nastínil Mejdr po výhře 1:0 v Českých Budějovicích, díky které drží Sparta v čele ligy bodový náskok na druhou Slavii.

Padlo trestní oznámení

Co měl na mysli? Mejdra a jeho spoluhráče Tomáše Čvančaru před rokem jeden český server bez důkazů obvinil z problémů s omamnými látkami. Sparta se tehdy za oba hráče jednoznačně postavila. Článek označila za lživý, plný falešných informací a podala trestní oznámení. Oba hráči na vlastní žádost absolvovali test na drogy, který byl v obou případech negativní.

Smutné období má snad Mejdr za sebou.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Mejdr na křivé obvinění posléze zareagoval na sociálních sítích. „I když ten text nebyl venku ani hodinu, zasáhl strašně moc lidí. Dlouhodobě se snažím vystupovat zdravým životním stylem, ale asi ne každý si umí ověřit informace. Já můžu říct pouze to, že jde o lež. Zároveň děkuju Spartě, jak se zachovala a jaké kroky jsme společně podnikli,“ prohlásil tehdy Mejdr.

Trenér i kabina mu věří

Letenský klub za hráčem stojí nadále, což Mejdr zdůraznil i po zápase. „Zmínit musím kabinu a trenérský štáb, ti mi neustále věří a hezky mne podporují. Je fajn cítit, že máte někoho v zádech,“ oznámil Mejdr, kterého nahrávka na vítězný gól Birmančeviće povzbudila. „Asistence mi moc pomohla v sebevědomí. Nejdřív jsem přemýšlel o střele, ale nakonec jsem raději nahrál. A dopadlo to dobře. Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli,“ řekl pro web Sparty.

V létě 2022 přivedl Rosický Mejdra zpátky do Sparty.
iZdroj fotografie: sparta.cz

Osmadvacetiletý odchovanec Sparty se do klubu vrátil před dvěma lety za přibližně 13 milionů Kč z Hradce Králové. Na svém postu se nejdříve střídal s Tomáše Wiesnerem. A v úvodní sezoně byly jeho výkony i dle hodnocení SportyŽivě pozitivní. Po příchodu Ekvádorce Angela Preciada však na čas ze sestavy vypadl. Bojoval ale dál. Ukázal železné srdce a nyní se o něm znovu mluví jen v souvislosti s fotbalem. Snad budou tomuhle sympaťákovi starty v lize v rudém dresu stále přibývat. Zatím jich nasbíral 32. A kdo ví, třeba se jednou podívá také do elitního reprezentačního výběru.

Věříte, že se Mejdr usadí v základní sestavě Sparty? Dejte nám vědět v komentářích.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články