Letní posily do obrany v podání Sparty: Urputný Mejdr, fantastický Sörensen a otazníky nad Kovářem

Letní přestupové snažení pražské Sparty podpořit defenzivu vyústilo ve čtveřici přestupů. Který z defenzivních pilířů se prezentoval na podzim nejlepším dojmem?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Asger Sörensen (přestup z 1. FC Norimberk, 21 milionů korun)

Dánský stratég Brian Priske si vyhlédnul rovněž dánského obránce v německém Norimberku s cílem nahradit zraněného Ondřeje Čelůstku. A šestadvacetiletý stoper na podzim rozhodně nezklamal. Prezentoval se zdánlivě nenápadnými, ale stabilními výkony. Vyhnul se výrazným chybám, naopak v řadě utkání plnil svou úlohu ve středu obrany do puntíku. Povedený přestup.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 9/10

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Jaroslav Zelený (přestup z Jablonce, 20 milionů korun)

Na rozdíl od svého dánského kolegy ve středu obrany na startu ročníku nepřehlédnutelný. Na startu podzimu jej zdobily výrazné výkony, pak přišel pokles formy a ztráta pevné pozice v základní sestavě. Přesto se po zranění Caspera Höjera dokázal opět v závěru podzimu propracovat v hráče základní sestavy a opět se vrací k dobrým výkonům. Suma sumárum: Vhodná alternativa pro Priskeho kádr.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 6/10

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Jan Mejdr (přestup z Hradce Králové, 13 milionů korun)

Jedenáctkrát se objevil v základní sestavě, v dalších utkáních pak zaskakoval z lavičky. Postupně se vzhledem ke svým urputným výkonům, bojovnosti a srdnatosti stává miláčkem sparťanských fanoušků a zdaleka mu nejde upřít snaha ani za nepříznivého stavu. Přesto jej oproti předchozím ročníkům zatím trápí nulová produktivita a v lize stále zatím čeká na gól či asistenci. Často navíc jeho ofenzivní výpady otevírají nebezpečné prostory, které následně umí využít soupeř. Pokud však o přestávce zapracuje na svých ofenzivních přednostech a souhře na křídle, může na jaře zářit.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 7/10

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Matěj Kovář (hostování z Manchesteru United, 4 miliony korun)

Dominik Holec, Vojtěch Vorel, Florin Nita a Milan Heča. Ani výběr ze čtveřice brankářů dánskému trenérovi Brianu Priskemu nestačil a rozhodl se v rozehraném ročníku angažovat dvaadvacetiletého Matěje Kováře, který je kmenovým hráčem Manchesteru United. Odchovanec Slovácka, který sbíral starty ve třetí anglické lize, však zatím neukázal, proč by měl být lepším než kdokoli z výše zmíněné čtveřice.  

Hodnocení redakce SportyŽivě: 5/10

iZdroj fotografie: Manchester United

Sparta však v létě neposilovala jen defenzivu. O tom, jak si vedly ofenzivní nákupy v podobě Jana Kuchty, Jakuba Jankta nebo Lukáše Haraslína se dozvíte v pokračování tohoto článku.

Kdo je nejhorší defenzivní posilou Sparty?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články