Pavel Vrba o návratu do Baníku Ostrava: Pokud by nabídka přišla, rád bych slyšel vizi majitele – SportyŽivě

Pavel Vrba o návratu do Baníku Ostrava: Pokud by nabídka přišla, rád bych slyšel vizi majitele

                   

Baník Ostrava a Pavel Vrba. Návrat sedmapadesátiletého kouče do klubu, za který si v minulosti zahrál a jako asistent slavil i jediný titul v samostatné historii, patří mezi dlouho opakované spekulace. Jak bývalý kouč národního týmu nebo Viktorie Plzeň prozradil v rozhovoru pro Olympijský podcast Radiožurnálu, případnému návratu do Ostravy by se nebránil.
„Vždycky jsem říkal, že Baník je moje srdcová záležitost, protože jsem tam v patnácti letech začínal s větším fotbalem,“ prohlásil. „Zažil jsem tam generaci Vojáčků, Knappů, Rygelů, Radimců, Ličků a Daňků. Tenkrát hráli pravidelně poháry a o titul,“ vzpomíná na své fotbalové začátky.“ Přál bych Baníku, aby se ta doba vrátila, protože si to Baník zaslouží. Jak historicky, tak regionem, který fotbalem žije víc než jinde,“ uvedl pro Olympijský podcast Radiožurnálu.

„Pokud by nabídka přišla, rád bych si s majitelem sedl, aby mi vysvětlil svou vizi. A pak se můžeme bavit dál. Jsem přesvědčený, že Baník je dobře nastartovaný k tomu, aby brzy okupoval horní příčky tabulky,“ věří Vrba. Slezský klub se v začátku nové sezóny trápil, v posledních třech ligových kolech však vždy ukořištil tři body a aktuálně je desátý.

iZdroj fotografie: Reuters

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Uvidíme, jestli nějakou nabídku dostanu,“ zamýšlí se. „Ale vůbec se nebráním tomu, že bych pokračoval v kariéře v Česku. Záleží na tom, co by ten klub chtěl. Nechci jít tam, kde nikdo neví, co bude za čtrnáct dní. Spíš by mě zajímal klub, který má nějakou vizi a který chce jít nějakou cestu,“ citoval iSport.cz jednoho z nejúspěšnějších českých koučů.

„Byl bych rád, kdyby to bylo po dohodě s majitelem, který by mi řekl, co chce po mně a co by si obecně představoval. Samozřejmě není důvod dělat mi smlouvu na deset let,“ ví. „Ale i já sám bych chtěl, aby to mělo nějakou návaznost. A když se nedaří a někdo není spokojený, tak ať se rozejdeme normálně. A ne že si budeme lhát. Délka smlouvy není podstatná,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 223 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace