Olomoucká Sigma hlásí nečekanou posilu. Zahrál si La Ligu, teď bude francouzský štít bojovat pod Látalem

Nová posila Sigmy Olomouc Florent Poulolo (vlevo) stíhá v utkání rezervy Getafe s Realem Madrid Castilla Pedra Ruize. (zdroj: realmadrid.com)

Olomoucká Sigma hlásí po reprezentační pauze novou posilu. Vůbec první posilou ze země galského kohouta v historii klubu se stal štítový záložník Florent Gregoire Poulolo, který naposledy působil ve španělském Getafe. „Má vynikající postavu a práci s míčem, proto jsem rád, že ho mám v týmu,“ řekl o nové posile v kádru pro klubový web kouč Radek Látal.

Jednání s rodákem z Martinku se táhla. Sigma však o jeho služby stála natolik, že byla schopna počkat i po startu nejvyšší soutěže. „Florenta jsme měli v hledáčku delší dobu. Usilovali jsme o něj dva měsíce. Měl několik dalších nabídek. Jedná se o kvalitního hráče, takže jsme byli ochotni čekat,“ uvedl trenér Radek Látal.

Vysoký stoper nastupoval především v rezervě španělského klubu, která hraje třetí nejvyšší soutěž. Stihl si však připsat i první minuty v La Lize a příležitost dostal i v rámci Copa del Rey. „Byl v kádru Getafe, které hraje první španělskou ligu. Měl tři týdny herní pauzu. Postupně se do toho bude dostávat. Bude mít prostor, aby poznal prostředí a spoluhráče. Od dnešního dne s ním budeme pracovat. Věřím, že ho brzy uvidíme v mistrovském utkání,“ dodává pro sigmafotbal.cz.

Základní sestava? Musí si to vybojovat, ví Látal

Třiadvacetiletého Francouze přesto nečeká nic lehkého, podle Látala bude muset ukázat, že je tím pravým hráčem pro základní sestavu. „Přivádíme ho jako hráče, který by měl patřit do základní sestavy, ale musí si to vybojovat stejně jako všichni ostatní. Může nastoupit na stoperu i jako střední defenzivní záložník. Má vynikající postavu a práci s míčem, proto jsem rád, že ho mám v týmu,“ zakončuje zkušený kouč.

Paulolo, který bude oblékat olomoucký dres s dvaadvacítkou, má zkušenosti i z nižších francouzských soutěží. Tam nastupoval za Olympique Alès, hrajícího pátou ligu a zkrachovalý AC Arles-Avignon.