Olomouc se chystá nakupovat (konečně), o koho má vedení zájem?

Foto: isport.blesk.cz

Nedávno jsme vás informovali, že vedení Sigmy Olomouc nekontrolovatelně pouští své největší opory do světa, aniž by mělo připravený nějaký konstruktivní plán. Nyní na veřejnost konečně prosákly zprávy, že se Sigma zajímá hned o trojlístek fotbalistů, které by ráda přivedla do svých řad. Jedná se o dva absolutní nováčky a jednoho staronového hráče, který kdysi v celku z Moravskoslezského kraje zanechal opravdu výraznou stopu. Koho konkrétně chce vedení klubu přivést a jak moc reálné tyto plány vlastně jsou?

Tomáš Hořava

Ještě předtím, než se stal Tomáš Hořava jedním z lídrů plzeňských záložních řad, působil sedm let v A-týmu Olomouce, kam ještě v mládežnických kategoriích přestoupil z rodného Brna. Dohromady naskočil do 137 ligových zápasů, v nichž desetkrát skóroval. Nejlepší sezónu v Sigmě zažil roku 2012, kdy nad hlavu pozvedl Pohár České pošty a zároveň Český Superpohár. Ročník následující se dlouho hovořilo o jeho přesunu do kvalitnějšího mužstva, protože bylo jasné, že svými dovednostmi ostatní hráče výrazně převyšuje. Zájem a jasná nabídka přišla z Viktorie Plzeň a Hořava neváhal ani vteřinu.

V klubu se Západních Čech byl u třech ligových titulů, jednoho Českého Superpoháru a několikrát okusil kouzlo evropských pohárů, kde rovněž patřil mezi hlavní tahouny týmu. V poslední době se do základní jedenáctky Plzeňanů dostává jen zřídka kdy kvůli velice širokému kádru. Po 149 ligových zápasech a 25 brankách už jednatřicetiletý střední záložník nejspíš žádné další úspěchy nepřidá, ačkoli mu v cestě za novým působištěm stojí podepsaná smlouva v Plzni ještě na další dva roky. Hořava chce ale hrát, dokud ještě nepatří do starého železa. Vztahy mezi Olomoucí a Plzní jsou dlouhodobě přátelské, proto přestup není nereálný.

David Vaněček

Osmadvacetiletý rodák z Plané se dostal do hledáčku Olomouce, protože jeho zahraniční stače ve skotském Heart of Midlothian FC spěje ke konci. Odchovanec Plzně by se tak mohl stát dalším fotbalistou, který do svých statistik zapíše působení v obou zmíněných klubech, ačkoli v A-týmu plzeňských se objevil pouze ve čtyřech zápasech. Od té doby ale herně vyspěl díky hostování v nižších českých soutěžích, angažmá v Hradci Králové či Teplicích a posléze také ve Skotsku. Útočníkovi se dařilo i střelecky, kupříkladu v Teplicích nasbíral v rámci dvou sezón 24 ligových branek. Olomouc takové střelce bezesporu potřebuje.

Milan Kerbr

Devětadvacetiletý obránce v minulosti prošel například Slováckem či Slovanem Liberec. Syn stejnojmenného stříbrného medailisty z EURA 1996 má za sebou první zahraniční etapu, v lednu se stal posilou kyperského Apollonu Limassol. Nicméně se mu určitě nevedlo podle představ svých i vedení klubu. Navíc jej trápily problémy se zády, kvůli nimž se podrobil operaci. Nyní už je zdravotně fit, ale kyperský klub s ním nadále nepočítá, takže se chystá zpátky do rodné země. Právě Olomouc o jeho služby projevila zájem a přestup je podle zákulisních zdrojů na spadnutí.

Foto: isport.blesk.cz