Mladá Boleslav přivítala nováčky. Trenér Weber se těší na posily z Plzně, Sparty i Ikauniekse

                   

Byla jedno utkání od předkola Evropské ligy, nakonec však tažení skupinou o poháry vítězně nezakončila. Mladá Boleslav se připravuje na nadcházející sezónu, ve které by ji měli pomoci i posily hostující z Viktorie Plzeň nebo pražské Sparty. Výměnou za záložníka Tomáše Ladru by navíc měl mladoboleslavský dres obléci jablonecký Davis Ikaunieks.

Nejzvučnější posilou, která bude na boleslavském Městském stadionu hostovat je jednoznačně Ondřej Zahustel. Devědadvacetetiletý hráč se vrací do svého mateřského klubu po pěti letech. „Mám obrovskou radost, že se Ondra Zahustel vrací domů. Byli jsme v kontaktu asi čtrnáct dní, jsem rád, že to dopadlo,“ řekl trenér Josef Weber pro klubový web. „Potřebujeme zkušené a kvalitní hráče do křídelních prostor, tam jsme se na jaře malinko trápili. Ondra to splňuje, věřím, že bude výrazná osobnost,“ pokračuje.

iOndřej Zahustel v dresun Sparty. (zdroj: twitter.com/ACSparta_CZ)

Ze Sparty rovněž přicházejí i mladíci. Kouč Weber si hodně slibuje od jednadvacetiletého útočníka Václava Drchala, který vůbec poprvé v kariéře opustí Letnou. „Jeho vidím jako obrovský příslib,“ přiznává. „Po odchodech Komličenka a Mešanoviče jsme se v útoku trochu hledali. Věřím, že tenhle transfer bude pro nás i pro něj úspěšný. Vašek má velké předpoklady, ve Spartě by asi tolik příležitostí nedostal. Věřím, že se u nás střelecky prosadí,“ dodal.

Premiéru v modrobílém dresu pak zažije čtyřiadvacetiletý Jiří Kulhánek. Kmenový hráč Letenských který má za sebou hostování ve Spartaku Trnava a Českých Budějovicích. „Znám jej ještě z mládežnických reprezentací, tam se mi velice líbil. Teď se někde jeho kariéra zasekla. Ovšem já mám takové hráče, jako je on, rád. Věřím, že se u nás znovu nakopne,“ věří.

iŠimon Gabriel v dresu Plzně. (zdroj: twitter.com/fcviktorkaplzen)

Mladíci z Plzně i lotšský ostrostřelec

Viktoria Plzeň posílá na hostování teprve devatenáctiletého stopera Šimona Gabriela a Dominik Janošek. Poslední jmenovaný pod koučem Weberem hostoval již v loňské sezóně a dohodl se na prodloužení hostování o půl roku. „Myslím, že Dominik tu byl spokojený. V některých zápasech ukázal, že nám může pomoct, teď od něj budeme očekávat ještě lepší výkony. Charakterově i fotbalově k nám zapadl, jsem rád, že se jeho hostování o půl roku prodloužilo,“ řekl Weber.

Blízko je i příchod jabloneckého střelce Davise Ikauniekse. Lotyšský reprezentant by měl přijít výmenou za Tomáše Ladru, který míří do Jablonce. „Tomáš u nás dostával hodně příležitostí, ale zdálo se nám, že výkonnostně stagnuje. Je potřeba, aby si vyzkoušel něco jiného. Má velké předpoklady stejně jako Davis, který jde naopak k nám,“ ví Weber. „Chodil po hostováních, v Jablonci se neprosadil i vinou zranění. Věřím, že oběma změna prospěje,“ sdělil pro klubový web.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články