Jablonec blízko dalšího přestupu. Na Střelnici míří posila z Mladé Boleslavi

Blízko je přesun mladoboleslavského záložníka Tomáše Ladry. (zdroj: facebook.com/fkmb)

Jablonecké posilování před nadcházející sezónou nekončí. Na Střelnici míří třiadvacetiletý ofenzivní univerzál Tomáš Ladra, který aktuálně obléká dres Mladé Boleslavi. Severočeský klub se snaží získat i stopera Jakuba Martince, který v loňské sezóně hrál za Hradec Králové. Naopak zkušený záložník Tomáš Pilík v klubu končí.

„Jestli půjdeme do předkola Evropské ligy, chceme šest až sedm nových hráčů,“ prohlásil šéf klubu Miroslav Pelta před několika týdny. A s postupem Jablonce do předkola Evropské ligy se velké přestupy stávají realitou. Severočeši se chtěji vyhnout loňské blamáži, kdy s Pjutnikem Jerevan vypadli po venkovní prohře 2:1 a domácí bezbrankové remíze hned ve druhém kole evropské soutěže a proto přicházejí i zajímavé posily.

Zelený dres nejprve oblékl nejproduktivnější hráč Českých Budějovic Ivan Schranz, kterému na jihu Čech skončila smlouva. Jeho kroky pak následoval i jednatřicetiletý Václav Pilař, který také jako volný hráč odešel z olomoucké Sigmy. Na roční hostování s opcí pak na Střelnici dorazil i šestadvacetiletý záložník Robert Hrubý, který je kmenovým hráčem Baníku Ostrava.

Robert Hrubý (vlevo) a Václav Pilař při příchodu do Jablonce. (zdroj: twitter.com/fkjablonec)

Před druhým předkolem Evropské ligy však dorazí i další posily. Blízko podpisu smlouvy je třiadvacetiletý Tomáš Ladra, který v loňské sezóně zaznamenal ve čtyřiceti zápasech napříč soutěžemi sedm branek a čtyři asistence. S klubem již začal letní přípravu a čeká se jen na formální podepsání dohody.

Jablonec avizuje i zájem o dvaadvacetiletého stopera Hradce Králové Jakuba Martince, který patří k největším talentům druhé nejvyšší soutěže. Odchovanec hradeckého fotbalu podává ve Fotbalové národní lize stabilní výkony, ke kterým v loňském ročníku přidal i tři branky.

Hradecký stoper Jakub Martinec. (zdroj: facebook.com/fchk)

Naopak odchod po roce a půl hlásí záložník Tomáš Pilík. Jednatřicetiletému odchovanci Příbrami vypršela smlouva. Pilík přitom patřil mezi důležité stavební kameny jablonecké zálohy, v ukončené sezóně odehrál za Severočechy třicet utkání, ve kterých předvedl čtyři asistence.