Milan Škoda již ví, kde bude nastupovat v nadcházející sezóně

Mladá Boleslav zahájí nový ročník s několika změnami v kádru. Bude pod trenérem Pavlem Hoftychem pokračovat i zkušený kanonýr Milan Škoda?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Fotbalová Mladá Boleslav hlásí první změny v kádru. Středočeskou metropoli před několika desítkami hodin opustil třiadvacetiletý pravý bek David Douděra, který zamířil do pražské Slavie. „Moc děkuji všem v klubu a samozřejmě taky fanouškům, s kterými jsem si rozuměl. V Mladé Boleslavi jsem dostal šanci hrát pravidelně první ligu a na to nikdy nezapomenu, Vždy se do Boleslavi budu rád vracet a fandit ji za to, co pro mě udělala,“ uvedl na stránkách klubu.

Naopak ve městě automobilů bude i nadále působit zkušený veterán Marek Matějovský. Se čtyřicetiletým středopolařem prodloužil klub smlouvu o další rok. Pruhovaný dres v nadcházejícím ročníku však obléknou také další zkušené opory mužstva. Další rok stráví v Mladé Boleslavi také šestatřicetiletý brankář Jan Šeda, který je kmenovým hráčem klubu nepřetržitě od roku 2005.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Za prodloužení smlouvy jsem nesmírně rád. Je oceněním v mém věku, že na to pořád mám a vedení se mnou stále počítá. Seděli jsme s panem Dufkem i s panem Trundou a bavili se o budoucí možnosti předávat mladším brankářům zkušenosti, kterých mám dost, a i za tuto důvěru jsem moc rád,“ komentoval Šeda prodloužení smlouvy. Mladá Boleslav si udržela také dlouholetou ikonu pražské Slavie a Bohemians 1905 Milana Škodu.

Škoda: Jsem spokojený

Šestatřicetiletý útočník, který se loni trefil šestkrát, tak může rozšířit svou statistiku 326 ligových startů. „Milan Škoda je nedílnou součástí našeho klubu a máme radost, že jsme se velmi rychle dohodli na spolupráci na další rok. Jednání s jeho agentem panem Stejskalem proběhla velmi korektně,“ přiznal generální ředitel klubu David Trunda. Sám zkušený harcovník si mladoboleslavské angažmá pochvaluje.

Je tady dobrý tým a po příchodu nového trenéra nejspíše budou nějaké změny, ale s kabinou i s přístupem všech tady v Boleslavi jsem spokojený, proto jsme se s vedením klubu dohodli na ročním prodloužení,“ zakončil trojnásobný ligový šampión, který do klubu přišel z tureckého Çaykuru Rizespor.

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články