Konec kariéry? Ne! Fotbalový dirigent, který vybojoval se Spartou poslední titul, bude hrát ligu i ve čtyřiceti

Za uplynulou sezónu získal ocenění Osobnost Fortuna ligy. Na kontě má více než 360 zápasů v české nejvyšší soutěži. Se Spartou vybojoval v roce 2014 double a i když už oslavil čtyřicáté narozeniny, stále byl v lize hodně vidět. A v dresu Mladé Boleslavi bude nastupovat i v příští sezóně.

i Zdroj fotografie: FK Mladá Boleslav
                   

Kdyby po letošní sezóně ukončil bohatou kariéru, nikdo by se nedivil. Koneckonců Marek Matějovský oslavil čtyřicáté narozeniny. Kapitán Mladé Boleslavi ale má chuť i do příštího ročníku a vedení klubu to jen vítá. „Každá nová sezóna pro mě vždy byla a i letos je výzva s nějakým očekáváním. Věřím, že když jsem se rozhodl pokračovat, bude nejbližší sezóna úspěšnější, než ta právě skončená,“ prohlásil pro klubový web Marek Matějovský po podepsání ročního kontraktu.

Matějovský za zenitem? Ani náhodou

Během působení ve Spartě zažil dobré časy. Například double (2014) nebo postup do čtvrtfinále Evropské ligy (2016). Pamatuje ale i pohárové propadáky. Například vypadnutí s Häckenem, Žilinou a se Skënderbeu. Posledních šest let Marek Matějovský režíruje hru Mladé Boleslavi. I když už oslavil čtyřicítku, soupeři se mu stále věnují velkou pozornost. „Je pravda, že poslední půlrok se mnoho týmů hrajících pro ti nám hodně zaměřovalo na mé spojení s Ewertonem. Něco to asi dokazuje. Ale já byl vždycky nastavený maximálně pomáhat týmu a na sebe moc nehledím,“ prozradil rodák z Brandýsa nad Labem.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Do fotbalu má stále velkou chuť a věk je pro něj evidentně jen číslo. „Přiznávám, že když jsem sledoval úspěch Slovácka v českém poháru a v jeho sestavě Kadlece, který je v podobné týmové roli, jako já, pomyslel jsem, jak by bylo krásné zažít něco podobného s Boleslaví,“ poznamenal Matějovský. Závěr sezóny se Středočechům vydařil. Ve skupině o 7. místo Mladá Boleslav dvakrát porazila České Budějovice a poté vyhrála v Olomouci a doma se Sigmou remizovala. Ambice klubu ale míří mnohem výše.

Sedmé místo je málo, chceme výš

„Je příjemné končit sezónu úspěšně a v pozitivním rozpoložení. Ovšem celý ligový ročník bych nazval hořkosladkým, protože ambice jsme měli vyšší a potencionál týmu byl větší, než konečné sedmé místo. Věřím, že na úspěšně zvládnutou nadstavbu můžeme navázat. Už teď hlásím, že v příštím ročníku budeme chtít být úspěšnější,“ dodal Marek Matějovský.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování