Slavia představila první letní posilu. Desetigólový univerzál pasuje do zálohy i na pozici pravého beka

Slavia Praha oficiálně představila první letní posilu. Český vicemistr získal rychlonohého univerzála, který jen na jaře nastřílel v lize osm gólů. Třiadvacetiletý mládežnický reprezentant dokáže hrát na kraji zálohy i na pozici pravého beka. Zazáří v týmu Jindřicha Trpišovského?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Ve třiadvaceti letech už má na kontě 116 ligových startů. Uplynulá sezóna v Mladé Boleslavi byla pro Davida Douděru přelomová. Jen na jaře vstřelil univerzál, který nastupoval na pravé straně zálohy i obrany, osm gólů a celkově zaznamenal deset zásahů a čtyři asistence. „David chytil na jaře skvělou formu, ale už dlouhodobě prokazuje v lize, že má všechny předpoklady pro to, aby se ve Slavii prosadil. Věříme, že se mu to povede a bude pro klub i díky své slávistické rodině velkou posilou,“ řekl klubovému webu sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

„Brácha ve Slavii hraje, táta tady trénoval kdysi U11, bratranec Lukáš Červ je tu taky. Takže když jsme zasedli v rodinném kruhu, vlastně všechno ke Slavii směřovalo. Je to splněný sen, už když jsem jel autem ke stadionu, měl jsem husí kůži. Těším se na spoluhráče, hlavně na Filouse s Jurasem, Schranzíka znám z Dukly. A samozřejmě také na fanoušky. Nemůžu se dočkat, až začne příprava,“ poznamenal Douděra.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

S českým vicemistrem podepsal David Douděra tříletou smlouvu. Je tak v krátké době třetím hráčem, kterého Slavia ulovila v Mladé Boleslavi. V zimě získali sešívaní v městě automobilů Daniela Filu a Davida Juráska.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní