Michal Bílek po prohře ve finále poháru: Hráli jsme přesně tak, jak jsme chtěli

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Třetí utkání na lavičce Viktorie Plzeň, třetí porážka. Kouč Michal Bílek si po příchodu na Štruncovy sady ještě vítězné oslavy neužil, jeho svěřenci totiž ve finále českého poháru nestačili na pražskou Slavii, která po červené kartě domácího Milana Havla dokázala výhodu využít.

„Dneska jsme odehráli dobrý zápas, hlavně první poločas jsme Slavii do ničeho nepustili. Hned v úvodu jsme měli šanci a hráli jsme přesně tak, jak jsme chtěli. Ve druhé půli jsme bohužel brzy dostali červenou kartu a hned to bylo složitější,“ komentoval utkání pro klubový web kouč Michal Bílek. „Hráči to odehráli tak, jak bych si představoval – v tempu, s obrovským nasazením a srdcem,“ dodal.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Je to velká škoda, sami jsme to Slavii zjednodušili. Kdybychom dohrávali v jedenácti, tak věřím, že je máme šanci porazit,“ míní na adresu Milana Havla, který byl v 54. minutě po druhé žluté kartě vyloučen. Svěřenci Jindřicha Trpišovského dokázali nabídnutou převahu využít po dvaceti minutách, kdy se trefil senegalský talent Abdallah Sima. Své zklamání po závěrečném hvizdu dával najevo i záložník Západočechů Šimon Falta.

Chtěli jsme to zvládnout do vítězného konce. Bohužel se to nepodařilo, takže je to špatný. Kdybych dal svou šanci v úvodu, bylo by to úplně jiné, ale bohužel se to nepodařilo… Pak přišlo i vyloučení a bohužel,“ prohlásil pro fcviktoria.cz osmadvacetiletý záložník, který do Štruncových sadů přestoupil v zimě ze Sigmy Olomouc. „I v deseti jsme měli situace, kdy jsme mohli dát gól. Na tohle určitě musíme navázat a snažit se zvládnout další zápasy,“ doufá.

Kouč Michal Bílek, který tak po prohrách s pražskou Spartou a Pardubicemi musel zkousnout i třetí porážku v řadě, však hledal na výkonu i pozitiva. „Je pravda, že jsme dnes předvedli nejlepší výkon (pod mým vedením), proto je smutné, že to nestačilo na vítězství. Ale hráči ukázali mně i sami sobě, že pokud budeme hrát poctivě, sebevědomě a s obrovským nasazením, tak máme šanci hrát i s takovým soupeřem,“ zakončil pro fcviktoria.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní