Liverpool padl v Nottinghamu. Výkon si dokážu vysvětlit, výsledek nikoliv, prohlásil Klopp. Proč nehráli Thiago s Núñezem?

Stadion City Ground se v sobotu odpoledne otřásal v základech. Poslední Nottingham totiž doma porazil Liverpool. Trenér Reds Jürgen Klopp po utkání těžko hledal slova.

i Zdroj fotografie: Liverpool FC
                   

Před zápasem musel Liverpool řešit další problémy se sestavou. Na marodku k Jotovi, Diazovi, Matipovi, Konatemu, Keitovi a Arthurovi přibyli Darwin Núñez a Thiago Alcantara. Útočník utrpěl lehčí zranění v minulém kole a trenér Klopp nechtěl riskovat zhoršení jeho stavu. „Tento zápas byl pro něj prostě příliš brzy. Myslím, že další den rekonvalescence by mu pomohl, ale hráli jsme dnes,“ zmínil německý kouč pro BBC s tím, že proti Ajaxu by již měl být Portugalec k dispozici.

Thiaga vyřadil zánět ucha

Náhradu za Thiaga musel realizační tým Liverpoolu řešit večer před utkáním s Nottinghamem. Thiago dostal včera večer ošklivý zánět ucha. Doktor zkoušel všechno, jeli do nemocnice, ale nebyla pro něj šance něco udělat. Odvezli jsme Thiaga domů,“ prozradil Jürgen Klopp. Reds tak museli nastoupit v poněkud netradiční sestavě. „Nikdy předtím jsme v tomto rozestavení nehráli a nejtěžší věc ve fotbale je hrát proti hluboce bránícímu soupeři,“ zmínil taktiku Nottinghamu trenér Liverpoolu.

iZdroj fotografie: Liverpool FC

Překvapivě se v základní sestavě objevil Curtis Jones, navíc na netradiční pozici. Myslím, že si vedl opravdu dobře, ale není na tuto pozici zvyklý. Určitě to umí zahrát, ale původně jsem ani neuvažoval o tom, že by nastoupil. Musel jsem ovšem reagovat na to, co se stalo včera večer. Že jsme toho pak tolik nevytvořili, to mě neznepokojuje ani nepřekvapuje. To jsou věci, které se mohou stát,“ poznamenal kouč na tiskové konferenci.

Klopp si nedokázal vysvětlit výsledek

A co podle něj rozhodlo zápas, který vyhrál domácí Nottingham 1:0? „Myslím, že rozhodlo šest nebo sedm situací, z nichž oni jednu využili a my jsme ty další nevyužili. Jak je možné, že jsme nedokázali skórovat z vyložených šancí? To netuším. Takže, abych byl upřímný, výkon si dokážu vysvětlit, výsledek moc ne,“ uvedl Klopp pro BBC.

iZdroj fotografie: Liverpool FC

Liverpool tak stále nedokázal v letošní sezoně v Premier League venku zvítězit. „Bylo jasné, že to pro nás bude těžký zápas. Venku, v Nottinghamu, který není ve skvělé situaci, a [v] pro nás superintenzivním týdnu, ve dvou superintenzivních utkáních. Je to prostě intenzivních šest dní, tři zápasy a [omezený] kádr, se kterým nemůžete zrovna udělat masivní změnu ve středu hřiště. Je to pro nás velká rána, protože jsme chtěli jsme získat tři body. Když se ohlédnete za zápasem, říkáte si: „Jak se to mohlo nepodařit?“ Ale stalo se to,“ rozebral Klopp zápas.

Reds své šance zahodili

Hlavní příčinu porážky vidí kouč v tom, že i když domácí měli hodně zahuštěnou obranu, zahodili Reds několik vyložených šancí. „Oni bránili v podstatě se všemi, které měli, a my jsme měli hrát lépe. V prvním poločase byl problém v tom, že všechny šance, které soupeř měl, jsme mu připravili špatnými přihrávkami středem. Není to tak, že by bránili na světové úrovni a my se nemohli prosadit. Byly tam naše momenty, ale nevyužili jsme je. Jak už jsem řekl, [za to] si můžeme jen my sami,“ má jasno trenér Liverpoolu.

Překvapený byl, že v šancích neuspěli hlavně zkušení hráči, kteří normálně z podobných pozic skórují. „Jak často Firmino skóroval z těchto momentů? Jak často Virgil van Dijk posílal tyto míče do sítě? Neexistuje pro to žádné skutečné vysvětlení. Myslím, že (gólman předvedl) dva neuvěřitelné zákroky. Ty ostatní šance byly ty větší, ale prostě jsme netrefili branku. Nemůžeme sem přijet a čekat, že si vytvoříme dvacet šancí. Při tom, jak bránili, si myslím, že to není možné. Měli jsme sedm, osm, devět [šancí],“ dodal Klopp.

Měl by Jürgen Klopp skončit na lavičce Liverpoolu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články