Liverpool prohrál s Arsenalem, přišel navíc o tři zraněné. Nevypadá to s nimi dobře, zmínil Klopp

Liverpool trápí nejen slabší forma několika opor, ale také marodka. Na ni navíc přibyli po utkání s Arsenalem další tři hráči.

i Zdroj fotografie: FC Liverpool
                   

Arsenal šel do vedení hned v první minutě. Hosté z Liverpoolu odpověděli po půlhodině hry, kdy se prosadil Darwin Núñez. Tvořili jsme, byli jsme opravdu nebezpeční, dali jsme nádherný gól. Pak inkasujeme v poslední vteřině prvního poločasu. Evidentně jsme udělali chybu a inkasovali z protiútoku. Taková byla naše situace, když jsme se dostali do poločasu s vědomím, že jsme hráli dobře, ale ignorovali výsledek,“ poznamenal trenér Jürgen Klopp pro BBC.

Klopp: Po vyrovnání na 2:2 to byl otevřený zápas

Po změně stran vyrovnal Firmino, který v závěru první půle vystřídal zraněného Díaze. „Chtěli jsme si to dobré vzít do druhé půle, ale bohužel se nám to moc nepodařilo. Vyrovnali jsme a pak to byl opravdu otevřený zápas. Situaci kolem penalty jsme samozřejmě měli uklidit. Teď jsem situaci viděl a nemyslím si, že je to jasná penalta. Několik věcí šlo proti nám, ale nejsme slepí. Vidíme, že jsme některé momenty měli řešit lépe. Celkově to bylo dobré venkovní utkání proti dobrému soupeři. Způsobili jsme jim spoustu problémů, ale stojím tady bez bodů,“ mrzelo Kloppa.

iZdroj fotografie: FC Liverpool

Trenér Reds, který u týmu působí sedmým rokem, ocenil sílu Gunners. Arsenalu se daří velmi dobře a za dané situace si myslím, že jsme odehráli dobrý duel. V prvním poločase jsem viděl tým se správnou hrou, přístupem a bojovností. Ve druhém jsem tyto fotbalové momenty tolik nevnímal. Myslím si, že zápas byl remízový, ale my dnes nic nemáme,“ poznamenal německý kouč.

Trojice zraněných

A jaká je situace ohledně zraněných? V závěru první půle musel kvůli zranění vystřídat Luis Diaz. Má něco s kolenem, není to dobré,“ naznačil trenér Liverpoolu po utkání pro BBC. Trent Alexander-Arnold vydržel se sebezapřením na hřišti do přestávky, pak už nemohl pokračovat kvůli podvrtnutému kotníku. „Nevypadá to s oběma dobře,“ dodal Klopp, který nemůže pro příští zápasy počítat také s Arthurem Melem. U něj už je známa i délka absence: tři až čtyři měsíce.

Co pomůže Liverpoolu ke zlepšení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články