Liverpool dostal 7 gólů od Aston Villy, 1:6 prohrál i Manchester United

Gólové kolo plné překvapivých výsledků má za sebou anglická Premier League. Úřadující mistr z Liverpoolu podlehl nováčkovi soutěže z Aston Villy 7:2, na pěti gólech měl zásluhu záložník Jack Grealish. Vysoko 1:6 prohrál na Old Trafford, který nestačil na Tottenham Hotspurs, dvěma brankami se blýskli jak Harry Kane, tak Heung-Min Son.

Šílený hrací den plný gólů odstartoval West Ham United, který si s Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem v základní sestavě poradil s Leicesterem City 3:0. Southampton si připsal druhou výhru v řadě, když si na St. Mary’s Stadium poradil s nováčkem z West Hamu 2:0. Povinnou výhru si připsal i Wolverhampton Wolves, který doma udolal nejtěsnějším možným rozdílem Fulham.

Tři body slaví i londýnský Arsenal, který o své výhře nad Sheffieldem United rozhodl až po přestávce. V rozmezí pěti minut se trefili po asistencích Hectora Bellerína jak Bukayo Saka, tak Nicolas Pepe. Výsledek v závěru upravil snižujícím gólem na konečných 2:1 David McGoldrick.

Manchester United prohrál 1:6, řádil Kane a Son

Vysokou výhru si na Old Trafford připsal José Mourinho a jeho Tottenham. Spurs sice od druhé minuty prohrávali, když se po penaltě prosadil Bruno Fernandes, vedení Manchesteru United však trvalo pouhé dvě minuty. Vyrovnávací branku si připsal důrazný Ndombelé. V 7. minutě už svěřenci Ole Gunnara Solskjaera prohrávali, po asistenci Harryho Kanea se trefil Heung-Min Son.

Ve 26. minutě odkráčel z hřiště z červenou kartou domácí Anthony Martial, který trefil při rohu do obličeje jednoho z hostujících hráčů. Do poločasu se trefil Harry Kane i Heung-Min Son a United odcházeli do kabin s děsivým výsledkem 1:4. Ten po přestávce narostl, v 51. minutě se po nahrávce Pierre-Emile Hojbjerga trefil Serge Aurier. Na konečných 1:6 ještě před koncem upravoval Harry Kane.

Watkinsův hattrick, Liverpool neměl nárok

Aston Villa překvapila v domácím prostředí Liverpool. Po dvou gólech Ollieho Watkinse po spolupráci s Jackem Grealishem prohrával úřadující mistr s nováčkem už po pětadvaceti minutách 2:0. Ve 33. minutě snížil Mohamed Salah, o dvě minuty později však vrátil domácím dvoubrankové vedení John McGinn. Do poločasu završil hattrick po nahrávce Trezegueta Ollie Watkins.

Tragický výkon Liverpoolu pokračoval i po přestávce, vedení navyšoval v 55. minutě po nahrávce Grealishe Ross Barkley. Na 2:5 korigoval opět Mohamed Salah, to však nebyla konečná. V rozmezí deseti minut se dvakrát trefil Jack Grealish a uzavřel skóre na konečných 7:2.