Liberec narazil do sešívané zdi. Zimní posila vychytala tři tutovky během pár vteřin. Nula je zásluha celého týmu, uvedl gólman

Ani ve třetím ligovém utkání za Slavii Jindřich Staněk neinkasoval. Nula je podle něj zásluhou celého týmu. Když hrozilo vyrovnání, čaroval.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Brankář Jindřich Staněk opět potvrdil, jakou je pro sešívané posilou. I ve třetím prvoligovém utkání za Slavii vychytal čisté konto. „Nuly si vážím, ale nahlížím na ni optikou celého týmu. Do obrany se nám teď daří, góly nedostáváme, to je strašně důležité před finišem ligy,“ řekl sedmadvacetiletý reprezentační gólman pro klubový web.

Staněk: Liberec? velice kvalitní mužstvo

Od zápasu s Libercem čekal náročnou šichtu. I když tomu výsledek 3:0 neodpovídá, Slovan Slavii pozlobil. „Ano, Liberec má velice kvalitní mužstvo, v nějakých fázích zápasu byli lepší než my. Ale jsem rád, že jsme to výsledkově zvládli, před reprezentační přestávkou je to pro nás ohromně důležité,“ ví Staněk, který předvedl několik skvělých zákroků.

V Plzni patřil Jindřich Staněk ke klíčovým hráčům. Září i po přestupu do Slavie.
iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Ve druhém poločase, kdy Liberec sahal po vyrovnání, předvedl Jindřich Staněk během pár vteřin tři skvělé zákroky proti Kulenovićovi. „Byl tam vypadlý balon, já jsem se snažil jenom to ustát. Nechtěl jsem udělat nějaký pohyb navíc, který by mě vyřadil ze hry. Natřikrát jsem ho ustál, povedlo se. Jsem za to rád. Pak jsme dali na 2:0, trošku se uklidnili,“ zmínil gólman, který dostal od Ivana Haška pozvánku na sraz národního týmu.

Sešívaná zeď

Tři čistá konta v řadě jsou podle něj oceněním všech hráčů. „Nevnímám to jen za sebe, ale za celý tým. Do obranné fáze je to výborné teď, zvedá nám to sebevědomí. Je jedině dobře, že góly nedostáváme, musím to hned zaťukat,“ podotkl sedmadvacetiletý brankář, jehož jméno fanoušci několikrát skandovali. „Jsem za to rád! Všichni čekali, že to tady budu mít trošku těžší. Ale já dál budu dělat pro Slavii maximum. Nechci říct, že se to otáčí pro mě, ale prostě z toho mám radost. Jsem moc rád, velmi mě to potěšilo,“ děkoval Staněk fanouškům.

Během utkání si nasadil kšiltovku. „Využil jsem penalty, byl tam trošku prostor. Řekl jsem si, že nechci nic podcenit, kdyby tam přišel nějaký centr, moc bych toho neviděl. I při přesunech hry zleva doprava to sluníčko hodně zkresluje, míč skoro nevidíte. To byl důvod, proč jsem si ji vzal, když se sluníčko zatáhlo, zase jsem ji odhodil. Je to možná úsměvná věc, pro někoho vtipná, ale v Anglii se používá běžně. Splnila účel,“ vysvětlil Jindřich Staněk.

Reprezentace se neodmítá

Nyní se Staněk připojí k národnímu týmu, který má před sebou přátelské zápasy s Norskem a Arménií. „Těším se na to, reprezentace se neodmítá, já jsem ji nikdy neodmítal. Jsem zdravý, připravený pomoct nároďáku v jakékoliv roli bude potřeba,“ dodal gólman.

Je Staněk v současnosti reprezentační brankářskou jedničkou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články