Prodloužení smlouvy? Legendární bek Barcelony to bral jako formalitu. Reakce vedení mu vyrazila dech

V dresu Barcelony odehrál kapitán brazilské reprezentace více než 400 utkání a získal s ní 23 trofejí. Ikona katalánského velkoklubu měla zájem pokračovat na Camp Nou, na schůzce s vedením ale přišel šok.

i Zdroj fotografie: FC Barcelona
                   

V polovině listopadu se kapitán brazilské reprezentace po pěti letech vrátil do Barcelony, aby jí pomohl z krize. Jeho přínos na hřišti i v kabině byl nepopíratelný. Pod vedením trenéra Xaviho nakonec Barca sezónu zachránila a skončila na druhém místě. Dani Alvés, který na začátku května oslavil 39. narozeniny, doufal, že mu vedení klubu nabídne novou smlouvu. Byl ochoten dokonce kvůli mistrovství světa v Kataru kývnout i na půlroční kontrakt.

Jenže místo toho se dozvěděl, že už s ním vedení klubu nepočítá a novou smlouvu nedostane. Mezi jednu z priorit Barcelony nyní patří podepsání Cézara Azpilicuety z Chelsea. Španěl chce odejít na Camp Nou, Thomas Tuchel se jej ale ještě snaží přemluvit, aby na Stamford Bridge zůstal. Na pozici pravého beka navíc Katalánci mají v záloze Sergiho Roberta a Sergiña Desta.

iZdroj fotografie: FC Barcelona

Po prvotním rozčarování se Alvés k situaci postavil jako profesionál. „Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům za příležitost vrátit se do tohoto klubu a znovu nosit ten nádherný dres. Ani nevíte, jak jsem šťastný. Doufám, že ti, kteří zůstanou, změní historii tohoto krásného klubu, přeji si to ze srdce. Nyní nastal čas na naše rozloučení. Jako všechno v životě roky plynou, cesty se rozcházejí a příběhy se píší na různých místech. Uzavírám velmi krásný cyklus a otevírá se další, který je ještě náročnější,“ cituje Marca zprávu, kterou napsal Dani Alvés na sociální média.

Najde si Dani Alvés jiné angažmá, nebo ohlásí konec kariéry?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“