Koubek k pohárové sérii: Velmi potěšitelné a pravděpodobně i nečekané. Plzeň míří do osmifinále Konferenční ligy

Pět zápasů, patnáct bodů. Plzeň prochází skupinou Konferenční ligy nečekaně hladce. A to proti Ballkani nasadila trio osmnáctiletých mladíků.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Zatímco na domácí scéně zůstávají fotbalisté Plzně za očekáváním, v Konferenční lize válejí nevídaným způsobem. Ve skupině Viktoria z pěti utkání neztratila ani bod, naposledy porazila Ballkani v Tiraně 1:0. S předstihem si tak Západočeši zajistili postup do jarní fáze. Navíc rovnou do osmifinále.

Plzeňský válec

„Je to velmi potěšitelné a pravděpodobně i nečekané, co se nám v Konferenční lize daří. Musím říct, že s nelehkými soupeři, to každý vidí. Zároveň vím, že hrajeme ve třech soutěžích a že nám pak něco chybí v domácí lize. Ale v Tiraně jsme se koncentrovali na dobrý výsledek, chtěli jsme jednoznačně uspět, jde nejen o finanční přínos, ale i o koeficient pro celý český fotbal. Proto si toho vítězství nesmírně vážím,“ řekl spokojený trenér Koubek pro klubový web.

Jhon Mosquera předvedl v Tiraně výborný výkon.
iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Plzeň přitom nasadila do utkání tři osmnáctileté hráče. Stoper Paluska a gólman Baier navíc nastoupili v základní sestavě. Trenérovi se jejich výkony líbily. „Ať už Pali s Viktorem vzadu, nebo Hašan, který to měl také těžké. Musel to odpressovat, zabránit soupeři v závěrečném tlaku, kdy se tolik nedostal na balon, ale úkoly splnil skvěle. Ale na dnešním zápase si nejvíce cením toho, že jsme ho dokázali vyhrát společně, to bych zdůraznil,“ zmínil dvaasedmdesátiletý kouč, jehož jméno bylo v médiích zmiňováno jako kandidáta na převzetí české reprezentace.

Náhradníci za to vzali

Po vítězství Miroslav Koubek nechtěl vyzdvihovat jednotlivce. „Nebyla to otázka jedenácti hráčů, ale kolektivní dílo, to bych zdůraznil! Cením si každého hráče, dokázali to zvládnout i ti, kteří logicky nemohou být v optimální herní kondici, když tolik nehrají. Zabojovali, vzali za to a ukázali skvělou morálku. Vítězství je dílem celého kádru,“ uvedl Koubek.

Měl by trenér Plzně Miroslav Koubek převzít reprezentaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články